Zleva Václav Procházka ze Zlína a Tadeáš Vachoušek z Teplic.

Zleva Václav Procházka ze Zlína a Tadeáš Vachoušek z Teplic. | foto: ČTK

První gól mi trochu zhořkl, štvalo Vachouška. Musíme se oklepat

• 0
Dal první ligový gól, ale po zápase fotbalový talent Tadeáš Vachoušek šťastně rozhodně nevypadal. Jeho trefa znamenala jen korekci teplické porážky ve Zlíně 1:2, skláři prohráli všechny tři jarní zápasy a sunou se k ligovému dnu.

„Samozřejmě mi první gól trochu zhořkl tou prohrou, škoda, že jsme to nedokázali aspoň vyrovnat,“ litoval devatenáctiletý útočník.

Zlínu v bitvě týmů ze spodku tabulky skvěle vyšel start. V páté minutě centroval po rychlé akcí zleva Bartošák, Janetzký zblízka ve vyložené šanci napálil jen břevno, ale Balaj dorazil míč do sítě. Po čtvrthodině domácí udeřili znovu. Po brejku Hrubého trefili během pár vteřin tyče Balaj a znovu Janetzký, jenže Hyčka pak fauloval v šestnáctce Hrubého a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Fillo. Vachoušek v poločase vystřídal Čičovského a jeho velká chvíle přišla v 60. minutě, kdy na hranici pokutového území vyrobil hrubku zkušený Procházka a teplická naděje měla cestu k prvnímu ligovému gólu otevřenou.

Ironický Jarošík: Zase hrajeme o všechno, to my v Teplicích rádi...

„Obránce byl s míčem moc pomalý, sebral jsme mu ho a soustředil se na koncovku. Koukal jsem, jak stojí gólman a naštěstí se mi to tam podařilo narvat,“ popisoval svoji premiérovou trefu Vachoušek.

Skláře kontaktní gól nakopl a vytvořili si další šance, ale k vyrovnání to nevedlo. „Ve druhé půli jsme měli obrovský tlak, místy až enormní. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól,“ mrzelo forvarda.

Teplice, které stále trápí obrovská marodka, venku prohrály popáté za sebou a předposlední Zlín na ně ztrácí už jen dva body. „Nervózní asi úplně nejsme, ale v kabině po tom špatném vstupu do jara není moc dobrá atmosféra. Musíme se oklepat a makat,“ velí Vachoušek.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41