Spartu potopil gólman, padla potřetí za sebou

• 153
Teplice - Fotbalová Sparta dala v lize po 221 minutách gól, ale velkou radost z něj neměla. V 8. kole prohrála v Teplicích, které bodově dostihly vedoucí Liberec. Na oba týmy sparťané ztrácejí devět bodů. Do Teplic přišlo v neděli večer přes 15 tisíc lidí a ti viděli vítězství lepšího týmu. Pro kouče Hřebíka to byl nejspíš poslední zápas ve Spartě, která v lize padla potřetí za sebou.

Sparťanský trenér nechal na lavičce Zelenku s Blažkem a právě náhradník reprezentačního brankáře Grigar tým potopil.

Utkání minutu
po minutě

Tomáš Grigar v 31. minutě klesl na kolena a obličej schoval do svých velkých rukavic. Udělal obrovskou chybu, která Teplice nasměrovala k vítězství.

Po malé domů Kadlece trefil při odkopu nic netušícího soupeře Doležala. Od něj se míč odrazil k Rilkemu, který z 20 metrů střílel do prázdné branky.

Domácím tím Grigar zápas usnadnil, protože po strhujícím úvodu se Teplickým přestávalo dařit. Po náhodném gólu sparťana Poláčka zmatkovali v obraně, Sabou s Radou na sebe po nedorozumění křičeli a zaplněný stadion začínal na své hráče pískat.

Přitom v úvodních minutách se mohli fanoušci utleskat. Domácí hráli svižný důrazný fotbal, pěknými kombinacemi rozebírali strnulou sparťanskou defenzívu a připravovali si šance.

"Chci poděkovat hráčům za předvedený výkon, který byl možná nejlepší v sezoně," řekl teplický kouč Vlastislav Mareček.

Útočili především po levé straně, kde bránil Loučka, další Hřebíkův nečekaný tah. Třiadvacetiletý bek, který hrál první ligový zápas za Spartu, vůbec nestíhal a už po dvaadvaceti minutách byl střídán.

To už domácí vedli 1:0. Po centru z levé strany hostující Kadlec špatný zákrokem "namazal" Benátovi, který z hranice šestnáctky přízemní střelou překonal Grigara.

Na hostující branku se valil jeden útok za druhým, ale Mašek, Benát, Rilke i Doležal nadějné přiležitosti zahazovali.

Sparťané nebyli schopni založit akci, natož zaútočit. Jejich fanoušci vytrvale vyzývali k odchodu kouče Hřebíka, domácí publikum na to spustilo posměšné "Jááárda Hřebík".

Ale pak jim úsměv na tváři ztuhl, když ve 23. minutě Rada nedůrazně odhlavičkoval centr po rohovém kopu a Poláček přízemní střelou k tyči vyrovnal. Aby pak došlo k úplnému obratu, chybělo Pospěchovi a Petroušovi při zakončení štěstí.

Potom sparťany zklamal gólman. Už před zmíněnou osudnou chybou působil Griga nejistě, míče mu vypadávaly z rukou.

"My jsme si zápas prohráli v době, kdy jsme se začali zvedat po vyrovnání," poznamenal sparťanský kouč Jaroslav Hřebík.

I po přestávce měl hodně práce, byť domácí byli opatrnější. Na čas se zatáhli do obrany a vyčkávali na brejky. Po jednom z nich mohl dát gól střídající Jirsák, běžel sám na branku, vyhnul se i Grigarovi, ale na brankové čáře míč zastavil ve skluzu Kadlec.

Další dvě šance měl Mašek: hlavičkou přestřelil a pak střelu z malého vápna Grigar vykopl.

Domácí gólman Poštulka se třásl jen jednou. Po Pospěchově hlavičce byl rád, že míč vytáhl na břevno.

TEPLICE - SPARTA 2:1 (2:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 10. P. Benát, 32. E. Rilke
Góly: 23. T. Poláček
Sestavy: T. Poštulka - J. Kaufman, K. Rada, T. Hunal, P. Krmaš - M. Doležal (64. T. Jirsák), J. Sabou, P. Benát, P. Verbíř (90. M. Klein) - J. Mašek, E. Rilke (81. Z. Koukal)
Sestavy: T. Grigar - L. Loučka (22. P. Pergl), M. Petráš, A. Petrouš, M. Kadlec (81. P. Lukáš) - Z. Pospěch, K. Kisel, M. Hašek, T. Poláček - L. Došek, M. Matušovič (46. L. Zelenka)
Náhradníci: P. Kolář, V. Ryška, A. Varadi, P. Karlík
Náhradníci: J. Blažek, O. Herzán, J. Jeslínek
Žluté karty: 39. P. Verbíř, 73. J. Sabou, 87. T. Hunal, 90. T. Poštulka