Momentka z utkání Slovácka z Teplic během 16. kola Synot ligy

Momentka z utkání Slovácka z Teplic během 16. kola Synot ligy | foto: ČTK

Slovácko - Teplice 4:2, penalta, dva vyloučení, góly. Fotbal lidi bavil

• 29
Do zimní přestávky se teplickým fotbalistům nepůjde lehce. V předehrávce 16. kola podlehli na hřišti Slovácka 2:4, což byla jejich čtvrtá porážka z posledních pěti utkání. Hrdinou vítězů je útočník Diviš, dva góly dal, jeden připravil pro kapitána Šumulikoského. Ten byl v závěru po potyčce s Fillem vyloučen, druhou žlutou kartu dostal i teplický záložník.

Ani Slovácko závěr podzimu nezastihl v dobré formě, v předchozích pěti kolech získalo jen bod za remízu, ale ve svém posledním duelu roku si spravilo náladu.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Pět zápasů bez vítězství, to bylo smrtící. Dnes jsme šli víc za úspěchem, byli jsme agresivnější a vyhráli zaslouženě. Někteří hráči Diviš, Šumulikoski, Daníček podali nadstandardní výkon,“ chválil domácí kouč Svatopluk Habanec.

Tepličtí v posledních třech zápasech venku inkasovali jedenáct branek, což ukazuje na velké problémy v defenzívě.

Hosté dokázali ve skóre držet krok poločas, když na první gól Diviše odpověděl hlavičkou Hora. Domácí rozhodli dvěma brankami během čtyř minut po hodině hry.

Nejprve sudí Ardeleánu odpískal penaltu po souboji dvou stoperů Jablonského s Košútem, hosté se zlobili. Valenta kopal dokonce dvakrát, první pokutový kop nechal sudí opakovat pro předčasné vběhnutí domácích hráčů do vápna.

Poté podruhé skóroval Diviš, po akci z levé strany střílel z otočky z ostrého úhlu na zadní tyč. Čtvrtý gól dal Šumulikoski, když si zpracoval zpětnou přihrávku Diviše, v pokutovém území střílel kolem beka také na druhou tyč.

Hosté v závěru snížili díky Horovi, který se zavěsil do vzduchu a po centru z levé strany se podruhé v utkání trefil hlavou.

„Slovácko vyhrálo zaslouženě, bylo lepší ve všech individuálních činnostech. V pohybu, v sebevědomí i herně. Z našeho pohledu není co hodnotit. Vsadili jsme na změnu v útoku, tah s Horou se vyplatil. Dostáváme však často naivní branky. Jsme rádi, že nyní bude přestávka,“ řekl teplický trenér David Vavruška.

Chvíli před koncem hostující Fillo fauloval po odkopu Havlíka, kterého nevybíravým bodyčekem poslal až na domácí střídačku. Fillo dostal druhou žlutou kartu, při následné hromadné strkanici sudí trestal i Šumulikoského.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37