Slavia - Budějovice: Střihavka (vlevo), Hunal

Slavia - Budějovice: Střihavka (vlevo), Hunal - Tenhle souboj Davida Střihavky (vlevo) s Tomášem Hunalem v lednové přípravě ještě dopadl pro oba hráče dobře. | foto: Michal Šula, MF DNES

Slavia začala výhrou, gól dal i Střihavka

• 69
Praha - Nejlepší fotbalový tým v zemi začal nový rok vítězně. Slavia ve svém prvním přípravném utkání zdolala České Budějovice po solidním výkonu 2:0. První gól dala nová akvizice Střihavka už v 7. minutě, krátce po přestávce zvýšil Šenkeřík. "Bylo znát, že jsme po kondičním soustředění. Ale jsme rádi, že jsme si mohli zahrát fotbal," řekl kapitán Vladimír Šmicer.

Slavia - Budějovice 2:0 (1:0)

V zápase, který se hrál v rámci Tipsport ligy na umělé trávě v Edenu, se představily čtyři slávistické posily. Od začátku hráli záložníci Černý, Marek Jarolím a útočník Střihavka.

"Je předčasné dělat závěry po jednom zápase. Ale o jejich kvalitě nepochybujeme," řekl slávistický trenér Karel Jarolím.

Střihavka si během první půle poranil kotník a nahradil ho další nový hráč Toleski. "Snad to nebude nic vážného," doufal Střihavka.

Právě po spolupráci nových slávistických mužů padl první gól. Jarolím proběhl středem hřiště, připravil si míč, podíval se a přesným pasem za obranu našel Střihavku. Ten do centru trknul hlavou - 1:0.

"Přesně takhle jsem to chtěl. Jsem rád, že to vyšlo," poznamenal Marek Jarolím.

Slavia v úvodu dominovala, rychlými narážečkami a kombinacemi soupeře přehrávala. Jenže Budějovice se postupně zlepšily a do poločasu měly tři velké šance. Jenže Homoláč ze tří kroků branku přestřelil, stejně si počínal z malého vápna Svátek, který po centru Dolejše, nové posily ze Strakonic, zahodil i další tutovku.

"V naší hře se projevily některé nedostatky. Neměli jsme čas se věnovat herním činnostem, to teprve přijde. Věřím, že půjdeme nahoru," prohlásil kouč Jarolím.

Slávisté v poločase tým z velké části obměnili a po rohu Kalivody a hlavičce Švece zvýšil zblízka Šenkeřík.

Celý zápas odehrál za vítěze chorvatský obránce Lovre Vulin, který ve Slavii na testech ze Zaelegerszegu. "Bude s námi do konce týdne a pak se rozhodneme," řekl slávistický kouč.

"Bylo to kvalitní utkání, ale výsledek mohl být pro nás lepší. Měli jsme šance, které se musí dávat," řekl budějovický kouč František Straka. "Jsem rád, že jsme ukázali, že se Slavií můžeme hrát rovnocennou partii."

Oba týmy se na Tipsport lize v Edenu představí o víkendu, oba proti stejnému soupeři. Slavia vyzve Bohemians 1905 v sobotu, Budějovice v neděli. Slávisté v neděli odlétají na herní soustředění do Dubaje.

Branky: 7. Střihavka, 49. Šenkeřík. Rozhodčí: Moudrý. Diváků: 300.

Slavia: Diviš - Dřížďal (46. Krajčík), Latka, Brabec (46. Suchý), Vulin - Šmicer (46. Kalivoda), Tavares (46. Švec), M. Jarolím (46. Volešák), Černý (46. Pudil) - Střihavka (40. Toleski), Šenkeřík.
Č. Budějovice: Křížek - Leština, Hunal (75. Marcin), Homoláč, Žižka - Plocek, Vozábal (75. Tischler), Hílek, Dolejš (53. Jasanský) - Svátek (56. Bucan), Mrkvička

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46