BRŇÁCI NA SNĚHU. Fotbalisté jihomoravské metropole odcestovali do Turecka, kde se nemusejí potýkat se záplavami sněhu jako v lednové přípravě s Olomoucí. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Přípravy v Turecku: Brno porazilo Ukrajince, Slovácko remizovalo se Srby

• 4
Fotbalisté Brna porazili v posledním utkání tureckého soustředění jedenáctý celek ukrajinské ligy Mariupol 2:1. V brněnském týmu se střelecky blýskl nový hráč Jan Kalabiška, jenž zaznamenal dvě branky. Slovácko remizovalo s Vojvodinou Novi Sad 3:3. Všechny branky Slovácka vstřelil makedonský útočník Nestoroski.

1. FC Brno - Mariupol 2:1 (1:0)
Nejprve v 19. minutě využil skluzem u zadní tyče střílenou Hodkovu přihrávku a po soupeřově vyrovnání pak v 79. minutě rozhodl o vítězství Brňanů technickou

střelou, kterou přehodil ukrajinského gólmana.

Brňané tímto zápasem ukončili své turecké soustředění, v němž dvakrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli.

Branky: 19. a 79. Kalabiška.
Sestava:
Bureš - Dřížďal (45. Pašek), Križko, Trousil, Husár - Dostálek (63. Chlup), Křeček - Rabušic (74. Radinovič), Hodek, Kalabiška - Došek.

Slovácko - Novi Sad 3:3 (2:1)

Fotbalisté Slovácka remizovali v Turecku se třetím nejlepším srbským týmem Vojvodinou Novi Sad 3:3. Všechny tři branky Slovácka vstřelil makedonský útočník Nestoroski. Slovácko spoléhalo především na úspěšné protiútoky.

V 15. minutě unikl po křídle Fujerik, po jehož centru zaznamenal Nestoroski první gól. Pět minut před poločasem unikl Chmelíček, jeho střela se odrazila od tyče a makedonský útočník ji dorazil do sítě. Srbům se povedlo do přestávky snížit, když po narážečce pronikli individuálně obranou Slovácka.

Ve druhé půli se hra v poli vyrovnala. Přesto Slovácko přidalo třetí branku, když Nestoroski dorážel do sítě tečovanou střelu Valenty. Soupeř Slovácka dokázal ke vstřelení kontaktní branky využít zaváhání brankáře Vaška, který si při vyběhnutí z brány nerozuměl s obránci. Vyrovnat se podařilo Vojvodině z pokutového kopu.

Branky: 15., 40. a 65. Nestoroski.
Sestava: Vašek - Kuncl, Němčický (46. Daníček), Košút (46. Formánek), Kubáň (46. Randa) - Fujerik (40. Svízela), Abrahám (46. Perůtka), Valenta, Urbánek (46. Cleber, 75. Ondřejka) - Chmelíček, Nestoroski (80. Švancara).

Liberec - Jagodina 3:0 (1:0)
55. a 76. Kerič, 32. Frejlach.
Sestava: Zich (69. Hauzr) - Gebre Selassie, Kelič, Holeňák, Janů - Dočkal, Gecov (67. Vácha), Vulin - Frejlach (75. Diviš), Kerič, Bosančič. Trenér: Petřík.

Mladá Boleslav - ETO Györ 1:1 (0:1)
60. Táborský - 32. Babič.
Sestava:
I. poločas:
Miller - Pronkov, Rolko, Kúdela, Hrdlička - Nečas, Sedláček, Sylvestre, Poláček - Tafat, Bořil.
II. poločas: Miller - Kalina, Kúdela, Procházka, Hrdlička - Zahustel, Opiela, Sylvestre, Táborský - Kulič, Chramosta.

Ostrava - NK Záhřeb 1:0 (0:0)

Fotbalisté Ostravy na soustředění v Antalyi dosáhli prvního vítězství. Gólem Miloslava Strnada porazili čtrnáctý celek chorvatské ligy NK Záhřeb 1:0.

Baník měl více ze hry, ale i štěstí, když po střele Pejiče zachránilo Baránka břevno. Rozhodnutí na sebe vzal osm minut před koncem Strnad, který se trefil střelou z 25 metrů.

Kouči Miroslavu Koubkovi vyšlo velké poločasové střídání. Jedenáctka mladších hráčů jednu ze svých příležitostí přetavila ve vítězný gól. „Druhá naše sestava byla výrazně živější než Chorvaté, a nakonec se Strnad trefil nádherně pravačkou, na což od něj nejsme tak často zvyklí. Bylo to zasloužené, pochvalu si hráči zaslouží za týmový výkon. Ustáli jsme i nečistou hru Chorvatů a prokázali disciplínu,“ uvedl pro klubový web Koubek.

Soustředění třetí tým podzimní sezony uzavře ve středu soubojem s polským Bialystokem.

Branka: 81. Strnad.
Sestava: Baránek (60. Pietrzkiewicz) - Řezník (46. Varadi), Neuwirth (70. Bolf), Bolf (46. Coufal), Neves (46. Tchuř) - I Hjong-sang, Marek (46. Greguš), Lička (46. Wojnar) - Mičola (46. Musiol), Zeher (46. Strnad), Vydra (46. Kraut).

Olomouc - Lubin 1:2 (0:1)
83. Ordoš - 3. Kedziora, 82. Blad.
Sestava: Šustr - Nuc, Murin, Komárek, Machalický (46. Kaščák) - Štěpán, Navrátil, Vašíček (76. Ordoš), Kazár - Hubník (65. Hořava), Schulmeister (76. Šultes, 81. Petr).

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44