Gólová radost fotbalistů Kroměříže v přípravném duelu s Olomoucí. | foto: sigmafotbal.cz

Olomouc neuhlídala v přípravě rohy Kroměříže, Digaňa znovu chyboval

• 0
Fotbalová Olomouc poprvé v přípravě prohrála, před odletem do Turecka nestačila po špatném výkonu v Tipsport lize na Kroměříž, soupeři ze spodku druhé ligy podlehla 0:2. Sigma dvakrát inkasovala po rohu, sama moc nebezpečná nebyla. Až na dvě hlavičky záložníka Denise Ventúry ve druhé půli, které skončily na břevně.

Liberec na soustředění v Turecku porazil lídra bulharské ligy Černo More Varna 1:0 a Karviná tamtéž zdolala Radnički Niš 2:0 dvěma brankami Martina Doležala.

„Chyběla nám kvalita, přesnost finální fáze, více odvahy. Ale i tak jsem měli ve druhé půli tři gólové šance,“ řekl do kamery ČT olomoucký trenér Václav Jílek. „Nohy nám úplně nešly, máme těžší kondiční blok, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Dokončujeme třetí týden kondice, příští už budeme ladit herní stránku.“

Pozici v týmu si nevylepšil brankář Tomáš Digaňa. Podzimní část sezony sice zakončil jako jednička, leč po chybě v závěrečném utkání s Plzní se propadl až za Macíka se Stoppenem. Proti Kroměříži navíc opět hrubě chyboval, když podběhl centr z rohu a Houser zvýšil pohodlně na 2:0. „Tomáš si řval a balon neměl, má na tom podíl,“ vytkl Jílek.

První gól dostal pátý mančaft ligové tabulky v nastavení první půle. Stoper Matys nepokryl náběh Matouška na přední tyč, kde nedoskočil na centr Elbel a Digaňa už nestihl na přesnou hlavičku reagovat.

Naději na premiérové prvenství v Tipsport lize udržela druholigová Chrudim. Východočeši ve skupině A využili toho, že prvoligová Mladá Boleslav nasadila do odloženého utkání B-tým, a zvítězili po obratu 2:1. Stejným výsledkem porazili i Teplice.

Chrudimští k nečekanému celkovému vítězství potřebují v sobotu porazit Varnsdorf a stát se jediným týmem bez ztráty bodu. Pokud se jim to nepovede, tradiční turnaj podruhé za sebou ovládnou Bohemians Praha 1905.

Liberec si na úvod soustředění v Turecku připsal cenný skalp lídra bulharské ligy. O vítězství nad Černo More Varna rozhodl v předposlední minutě Filip Horský. „Byla to velmi dobrá prověrka. Čekali jsme, že nás to prověří hlavně v defenzivě, protože se jednalo o první tým bulharské ligy. Musím ale říct, že jsme hráli velmi dobře a byli v utkání aktivnější. Dlouho jsme ale neměli nějaké vyložené šance. Nakonec jsme branku vstřelili a jsme spokojeni i s výsledkem,“ řekl liberecký trenér Luboš Kozel.

Vítězně do soustředění v Turecku vstoupila i Karviná. Nováček nejvyšší soutěže si poradil s předposledním týmem srbské ligy. Vítězství Slezanům zařídil dvěma góly v prvním poločase zkušený útočník Doležal.

„Zasloužené vítězství proti soupeři, který měl výškovou převahu - z toho mám upřímnou radost. Celkově kluci odvedli velice dobrou práci, byla tam vidět kvalitní organizace hry. Závěr byl poměrně agresivní. Soupeř neunesl dvoubrankové manko a vyvrcholením byla vzájemná potyčka a vyloučení po jednom hráči na obou stranách,“ uvedl karvinský trenér Juraj Jarábek.

Fotbalové přípravy

Tipsport liga

Skupina A

FK Mladá Boleslav - MFK Chrudim 1:2 (1:0)

Branky: 38. Vlček - 52. Řezníček, 76. Zvolánek. Rozhodčí: Beneš – Nejedlo, Hamouz. ŽK:88. Hradec. Diváci: 75.

FK Mladá Boleslav I. pol.: Kořán – Tvrdý, König, Pavlíček – Kodad, Vostřel, Dohalský, Poláček – Vlček, Gregor, Kaulfus.
II. pol.: Kořán – Novák, Husič, König, Tichý – Hradec, Dohalský, Kolář, Peterka – Howard, Strnad.

MFK Chrudim Šerák – Hanč, Řezníček, Borkovec, Sotorník, Kesner, Látal, Kosek, Skwarczek, Míka, Vácha (C)