Zatímco Jan Rajnoch (vpravo) Liberec posílil, Ondřej Kušnír (vlevo) ho opustil.

Zatímco Jan Rajnoch (vpravo) Liberec posílil, Ondřej Kušnír (vlevo) ho opustil. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Liberec už nastoupil s Rajnochem, v přípravě vyhrála také Slavia

• 2
Bývalí reprezentanti Radoslav Kováč a Jan Rajnoch si poprvé vyzkoušeli, jak jim to bude klapat uprostřed obrany fotbalového Liberce. A byla to úspěšná premiéra - mistr z roku 2012 v přípravném zápase porazil Ústí nad Labem. Slavia uspěla v utkání proti Vlašimi.

Kováč a Rajnoch, který před pár dny přestoupil z druholigového tureckého klubu Adana Demirspor, mají být hlavní zbraní Liberce v jarních bojích v Evropské lize. Proti Ústí je trenér Šilhavý nechal na hřišti celý první poločas.

Severočeské mužstvo se zároveň poprvé muselo obejít bez pravého obránce Kušníra, jenž přestoupil do kazašského Tobolu Kostanaj. Na jeho místě nastoupil Coufal.

Liberec se dostal do vedení už v první minutě zásluhou Rabušice. Druholigový soupeř sice ve 23. minutě vyrovnal, ale ve druhém poločase trefil vítězství 2:1 Douglas.

Mladá Boleslav si s přehledem poradila s druholigovým Mostem, který porazila 3:0. O góly se podělili Chramosta, Magera a Sčuk. Aktuálně pátý tým první ligy tak v zimní přípravě drží neporazitelnost.

Vyhrála také Slavia. Tak na umělé trávě v Edenu porazila 3:1 Vlašim. Opět se trefil i útočník Necid, který přišel na hostování z CSKA Moskva.

Slavia - Vlašim 3:1 (2:1)
21. Nitrianský, 25. Lička, 61. Necid - 28. Jeřábek.
Slavia, 1. poločas: Rakovan - Nitrianský, Souček, Škoda, Zmrhal - Lička, Piták - Vošahlík, Koreš, Juhar - Necid. 2. poločas: Černý - Dostál, Gecov, Neves, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal, Mensah - Necid (62. Vyhnal). Trenér: Koubek.

Liberec - Ústí nad Labem 2:1 (1:1)
1. Rabušic, 67. Douglas - 23. Smola.
Liberec: Kovář - Coufal (60. Novotný), Kováč (46. Pimpara), Rajnoch (46. Karišik), Frýdek - Hovančík (46. Sackey), Pavelka (60. Obročník) - Šural (46. Douglas), Jarolím, Kolár (46. Pokorný) - Rabušic (68. Káva) Trenér: Šilhavý.

Mladá Boleslav - Most 3:0 (1:0)
17. Chramosta, 77. Magera, 82. Ščuk.
Boleslavi, 1. poločas: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Fousek - Eliáš, Štajner, Štohanzl - Chramosta. 2. poločas: Miller - Bořil, Johana, Vraštil, Janíček - Ščuk, Fousek (71. Kúdela) - Mehanovič, Magera, Šultes - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Slovácko - Třinec 2:2 (1:1)
45. Trávník z pen., 75. Havlík - 25. Motyčka, 66. Joukl z pen.
Slovácko: Heča (46. Semanko) - Šimko, Rada, Mezlík (46. Košút), Daníček (46. Kuncl) - Ondřejka (46. Diviš), Trávník (46. Valenta), Šumulikoski (46. Bartoš), Civič (46. Kerbr), Petr (46. Havlík) - Došek (46. Holek). Trenér: Habanec.

Brno - Nitra 0:0