Trenér Bohemians Martin Hašek dává pokyny svým svěřencům. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Bohemians v Tipsport lize postupují, Jablonec utrpěl debakl od Hradce

• 0
Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli i třetí zápas Tipsport ligy. "Klokani" porazili ve svém závěrečném utkání ve skupině A zimního turnaje druholigovou Olympii Praha 2:0 a bez ztráty bodu postoupili do Final Four na Vyšehradě v příštím týdnu. Účast v semifinále si zajistil i Frýdek-Místek ze skupiny D a další druholigový celek Hradec Králové z "béčka". Již dříve postoupilo Brno.

Bohemians i potřetí ve skupině zvítězili o dva góly. Jako první zahrozila Olympia, brankář Fryšták ale dvakrát zasáhl a z protiútoku v desáté minutě otevřel po hlavičce skóre Dominik Mašek. Těsně před poločasem pak dotlačil po kombinační akci míč do sítě Martin Hašek mladší, syn stejnojmenného trenéra Bohemians.

Zimní příprava 2018

Jak se prvoligové týmy chystají na jaro.

Ze skupiny B v Horních Počernicích v konkurenci tří týmů z nejvyšší soutěže překvapivě postoupil druholigový Hradec Králové.

Ten v týdnu utrpěl debakl 3:7 v Olomouci, ale přímý souboj o Final Four Tipsport ligy s Jabloncem zvládli mnohem lépe, přestože jim chyběla řada zraněných hráčů. Favorit ze severu Čech přistoupil k utkání velmi vlažně a po třech inkasovaných gólech v první půli prohrál 0:3.

„Dostali jsme prakticky tři vlastní góly. Vím, že druholigoví soupeři se namotivují, ale prohrát 0:3 je hodně. Dostali jsme facku, hráči si to musí přes neděli vstřebat a v pondělí se k tomu vrátíme, protože takovýmto skóre nemůžeme prohrát,“ citoval jablonecký web trenéra Petra Radu.

Jihlava ve stejné skupině porazila Liberec vysoko 4:1 i díky dvěma brankám Davise Ikauniekse. Ani jeden z týmů však už neměl naději na postup. Semifinále se bude hrát na Vyšehradě ve středu a finále o den později.

V dalších přípravných zápasech zvítězily Teplice na hřišti druholigové Vlašimi 2:0, Slovácko rozstřílelo rovněž druholigové Vítkovice 4:0 a Zlín v prvním ze dvou zápasů porazil také druholigovou Opavu 2:0. Karviná přišla o výhru nad polskými Gliwicemi dvě minuty před koncem a jen remizovala 1:1.

Přípravná fotbalová utkání

Vlašim - FK Teplice 0:2 (0:0)
47. Šup, 68. T. Kučera.
Teplice: Grigar (46. Diviš) - Vondrášek (46. Hyčka), Král, Čmovš, Krob - Ljevakovič (46. Soungole), T. Kučera (70. Kodeš) - Vošahlík, Žitný, A. Kučera (46. Šup) - Vaněček (46. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Zbrojovka Brno - FC Nitra 2:0 (1:0)
Branky: 29. Růsek, 65. Juhar.
Brno, 1. poločas: Halouska - Buchta, Gáč, Kijanskas, Kryštůfek - Sedlák - Růsek, Krejčí, Kratochvíl, Lutonský - Zikl; 2. poločas: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Ashiru, Krejčí, Pilík, Juhar - Bazeljuk. Trenér: Pivarník.

DAC Dunajská Streda - Sigma Olomouc 1:2 (1:1)
Branky: 14. Vida - 45. Polom, 89. Yunis.
Olomouc: Buchta - Sladký (60. Manzia), Radakovič (60. Surzyn), Polom (46. Jemelka), Sláma (60. Kotouč) - Hála (60. Zmrzlý), Houska, Plšek (46. Zahradníček), Kalvach, Falta - Řezníček (60. Yunis). Trenér: Jílek.

Energie Chotěbuz - Dukla Praha 2:0 (0:0)
Branky: 76. Baude, 83. Stein.
Dukla: Hruška - Douděra (60. Kušnír), Ostojič, Bezpalec (60. Neca), Podaný (60. Dancák) - Miloševič (60. Bilovský), Tetour (60. Kozel), Brejcha (46. Holík) - Koval (60. Schranz), Djuranovič (60. Holenda), Vopat (46. Brandner). Trenér: Hynek.

1. FC Slovácko - Vítkovice 4:0 (3:0)
2. a 32. Petr, 15. Kubala, 62. Daníček.
Slovácko: Heča - Divíšek, Tkáč, Hofmann, Juroška - Hellebrand, Machalík, Šumulikoski, Havlík - Kubala, Petr. II. poločas: Heča (60. Trmal) - Reinberk, Břečka, Šimko, Vasiljev - Rezek, Janošek, Daníček, Sadílek, Navrátil - Zajíc. Trenér: Kordula.

MFK Karviná - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
20. vlastní Rugaševič - 88. Krakowczyk.
Karviná: Krnáč (60. Le Giang) - Čolič (46. Šterba), Dreksa (64. Košťál), Hošek, Eismann - Šisler, Panák (64. Smrž) - Moravec (46. Lingr), Budínský (64. Weber), Kalabiška (46. Štepanovský) - Wágner. Trenér: Mucha.

Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (1:0)
35. Gajič, 55. Vukadinovič.
Zlín: Zlámal (60. Šiška) - Bartošák (46. Džafič), Gajič (60. Bačo), Hnaníček, Holík (60. Matejov) - Holzer, Jiráček (60. Janíček), Hronek (60. Slaměna), Traoré, Ekpai - Mehanovič (46. Vukadinovič). Trenér: Páník.

Zlín - Opava 3:3 (2:2)
Branky: 43. Gettler, 45. V. Mlýnek, 53. Tureček - 3. Kotlík, 23. Socha, 46. Jurečka.
Zlín: Šiška (30. Dostál) - Nečas, Košák, Bačo (46. Štěpánek), Zahradník - Gettler, Venený, Tureček, V. Mlýnek (46. M. Mlýnek) - Slaměna, Votava.

Žilina - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
8. Mráz, 70. Diaz.
Ostrava, 1. poločas: Bárta - Breda, Ouro-Sama, Psyché, Fleišman - Hlinka - Mičola, Fillo, Diop, De Azevedo - Poznar. 2. poločas: Bárta - Breda, Ouro-Sama, Pokorný, Fleišman - Jirásek - Sus, Hrubý, De Azevedo, Granečný - Diop. Trenér: Kučera.

Tipsport liga

Skupina A (Vyšehrad)

Bohemians Praha 1905 - Olympia Praha 2:0 (2:0)
9. Mašek, 43. Martin Hašek ml.
Bohemians, 1. poločas: Fryšták - Dostál, Krch, Hůlka, Kocič - Reiter, Martin Hašek ml., Vaníček, Luts - Mašek, Tetteh. 2. poločas: Kouba - Bartek, Buchta, Hůlka, Kocič (57. Urdinov) - Jindřišek, Vaníček - Dias, Nečas, Luts (67. Vrána) - Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.

Skupina B (Xaverov)

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:4 (1:1)
18. Pulkrab - 74. a 83. Ikaunieks, 43. Fulnek, 78. Daníček.
Liberec: Hladký - Mikula (46. Coufal), Kačaraba, Karafiát (46. Köstl), Knejzlík - Dorlev, Breite (46. Folprecht), Havelka, Wiesner (46. Bartl), Potočný - Pulkrab (46. Voltr). Trenér: Holoubek.
Jihlava, 1. poločas: Rakovan - Vaculík, Štěpánek, Krejčí, Schumacher - Mara - Fulnek, Urblík, Zoubele, Ikaunieks - Dvořák. 2. poločas: Valeš - Nový, Krejčí, Mikuška, Schumacher (66. Novotný) - Záviška, Mara (66. Daníček), Ljovin, Popovič - Klíma, Ikaunieks. Trenér: Svědík.

FK Jablonec - Hradec Králové 0:3 (0:3)
34. a 45. z pen. Schwarz, 17. Šípek.
Jablonec: Hanuš - Holeš (46. Jankovič), Pernica, Hübschman (46. Lischka), Hanousek - Masopust (67. Pleštil), Trávník, Považanec, Jovovič - Doležal, Mihálik (65. Breda). Trenér: Rada.

1. Hradec Králové 3 2 1 0 10:2 7
2. Jihlava 3 1 1 1 7:5 4
3. Jablonec 3 1 1 1 3:5 4
4. Liberec 3 0 1 2 2:10 1