Plzeň sahala po všem, ale nemá nic

B l š a n y - Fotbalisté Plzně už mohli mít po utkání v Blšanech smazanou ztrátu na předposlední tým v ligové tabulce. Na půdě dalšího sestupem ohroženého týmu totiž sahali po vítězství, dlouho vedli a celkem úspěšně čelili tlaku málo napaditému tlaku. Nakonec však dovolili domácím zápas otočit a prohráli 1:2. V blšanské sestavě se nečekaně objevil někdejší kanonýr Hogen, který už přes půl nepatřil do kádru.
BLŠANY - PLZEŇ 2:1 (0:1) hráno 11.3. 14:30
Góly: 62. J. Velkoborský, 82. L. Zákostelský
Góly: 36. M. Horák
Sestavy: P. Čech - J. Vorel, V. Drobný (78. J. Jirásek), K. Tichota, J. Bureš (46. L. Zákostelský) - P. Devátý (46. J. Sýkora), M. Kufa, J. Velkoborský, P. Gedeon - D. Sourada, R. Hogen
Sestavy: M. Šilhavý - M. Švejnoha - D. Novák, M. Horák - P. Bartoš, O. Zapoměl, B. Vomáčka, J. Novák (12. T. Marek), L. Pleško - J. Šedivec, T. Peteřík (66. P. Smíšek)
Náhradníci: A. Chvalovský, I. Zbožínek, M. Pazdera, J. Zušťák
Náhradníci: M. Ticháček, Z. Bečka, V. Pěchouček, J. Kraus
Žluté karty: 58. J. Velkoborský
Žluté karty: 25. M. Šilhavý, 78. J. Šedivec
Rozhodčí: Hlaváč - RNDr. Amler, Hojsík

Jak se utkání vyvíjelo minutu po minutě

Plzeňští si počínali nebojácně, snažili se o aktivní hru a málem se jim podařilo domácí tým obrat o body, které by měly v boji o záchranu obzvlášť velkou cenu. Přečkali úvodní tlak Blšan, a když po půlhodině hry přešli do útoku, dokázali skórovat. "V prvním poločase jsme hráli způsobem, jakým se o záchranu bojovat nedá," přiznal trenér Blšan Miroslav Beránek, který u svých hráčů postrádal větší nasazení i úspěšné pokrytí standardních situací.

Gól totiž padl po rohovém kopu, když Horák usměrnil do sítě Šedivcovu střelu. Zaskočení domácí dohrávali poločas v křeči, kazili přihrávky a přestávka pro ně byla vysvobozením.

"O přestávce jsem musel zvýšit hlas," připustil Beránek, který v kabině nechal Devátého s Burešem a povolal dva náhradníky. Mužstvo začalo hrát aktivněji, ale Plzeň se dál úspěšně bránila. Povolila až dvojitému pokusu Velkoborského v 62. minutě.

"Gólem se domácí zvedli, do té doby nic nedokázali," litoval trenér Plzně Miroslav Koubek, který dával část viny za prohru svého mužstva i rozhodčímu: "Ještě si to chci ověřit na videu, ale celkovým pojetím domácím pomohl. Například první gól padl po otočeném autovém vhazování."

V poslední půlhodině šly Blšany cílevědomě za vítězným gólem. Největší šanci spálil navrátilec Hogen, který šel úplně sám na branku, ale neuspěl s pokusem o kličku gólmanovi.

Rozhodující moment přinesl Kufův centr, nějž skákali oba blšanští hlavičkáři. Hogen se srazil s brankářem a Zákostelský dal vítězný gól.