Plzeňský útočník Tomáš Wágner útočí.

Plzeňský útočník Tomáš Wágner útočí. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzeň nastoupila v přípravě s Pilařem, premiéra Řepky skončila remízou

• 8
S Václavem Pilařem, který zatím nepřestoupil do Wolfsburgu i s mladoboleslavskou posilou Václavem Procházkou. Tak nastoupili fotbalisté Plzně do utkání zimní Tipsport ligy, v berounské skupině B zvítězili nad druholigovou Vlašimí 2:1. Premiéra Tomáše Řepky v českobudějovickém dresu skončila remízou 2:2 s Hradcem Králové.

Českobudějovický kouč Dynama František Cipro nechtěl Řepkův výkon příliš hodnotit. "Je to první zápas, ještě na umělce, nějaké závěry z toho dělat nemůžu," uvedl. "Je s námi teprve třetí čtvrtý den, zatím se sžívá s kolektivem. Některé hráče zná víc, některé míň a někteří na něj pořád koukají s otevřenou pusou," dodal s úsměvem.

Dále čtětě

Plzeň měla v duelu s Vlašimí stejně jako ve středu proti Sezimovu Ústí převahu, na gól však čekala až do 28. minuty, kdy Bakoš hrající první utkání po prosincové operaci vystihl rozehrávku soupeře, míč naservíroval Petrželovi, který udělal kličku i gólmanovi a vystřelil do prázdné brány. Vlašimský Strnad však ještě do poločasu po brejku srovnal.

Po změně stran mohla zimní posila Plzně Wágner vrátit Západočechům vedení, ale penaltu za ruku poslal jen do náručí gólmana. Neuspěl ani v další šanci. Rozhodnutí tak vzal na svá bedra Štípek, který po Daridově přihrávce zařídil plzeňskou výhru.

"Dnešním zápasem jsme uzavřeli první čtrnáctidenní blok, ve kterém jsme dvakrát denně trénovali a odehráli i dva kvalitní zápasy," řekl trenér Plzně Pavel Vrba.

"V prvním poločasu jsme měli větší převahu, ale nedokázali jsme aktivitu proměnit ve výraznější náskok, nevyužili jsme další příležitosti. Druhý poločas byl již vyrovnanější, i když v jeho úvodu jsme mohli vstřelit branku. To se nakonec podařilo díky důrazu Davida Štípka," dodal.

V děčínské skupině C si zastřílel Liberec, který přehrál Ústí nad Labem 5:2, když čtyři góly dal ve druhé půli. Dvakrát se prosadil útočník Musiol, který se vrátil do Liberce z hostování na Žižkově.

Ve skupině D zaváhal obhájce prvenství Olomouc. Sigma, která nastoupila s hráči širšího kádru, jelikož odpoledne hrála další přípravný zápas se Zlínem, podlehla druholigovému Brnu 2:3. Nezvládla hlavně první poločas a poté manko marně doháněla. O její branky se postarali Nepožitek a Klesnil.

Tipsport liga - skupina A (Satalice)

Žižkov – Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 89. Třešňák.

Žižkov: Ticháček (46. Kolář) – Šťastný (46. Bartl), Kiidron, Lafrance (46. Procházka), Čermák (60. Tenno) – Kotyza (60. Radosavljevič) Kalod, Valenta, Sivrič – Makamura (70 Folwarczny), Bálek (70. Tusjak) . Trenér: Nádvorník.
Jablonec: Špit (46. Valeš) - Eliáš, Kubista, Beneš (46. Štochl), Novák - Kopic (21. Vukadinovič), Loučka (46. Piták), Jarolím, Kovařík - Vaněk (46. Třešňák), Lafata (46. Piták). Trenér: Komňacký.

Hradec Králové - České Budějovice 2:2 (1:0)
30. Jedunov, 73. Mrázek - 60. Naumov, 70. Ondrášek. Rozhodčí: Adam.

Hradec Králové: Koubek (46. Lindr) - Fischer, Petrášek (46. Hochmeister), Fukal (46. Chleboun), Poděbradský - Černý (46. Klapka), Janoušek, Šisler (46. J. Dvořák), Malinský (46. Štěpán) - Jedunov (62. Schwarz), Mrázek. Trenér: Kotal.
České Budějovice: Delač - Čirkin (46. Sajtl), Lengyel, Řepka, Novák - Klesa, Otepka, Rýdel (46. Rakovan), Sandro (58. Rein) - Ondrášek, Veverka (46. Naumov). Trenér: Cipro.

České Budějovice - Bohemians 1905 0:3 (0:1)
26. Hartig, 64. Orolín, 87. Nerad.

Č. Budějovice: Křížek - Novák, Horejš, Riegel (46. Rakovan), Pecka - Němec, Čirkin, Rýdel, Hudson - Veverka, Ondrášek (46. Klesa). Trenér: Cipro.
Bohemians 1905: Marek - Jindřišek, Cseh (46. Nerad), Lukáš, Růžička (46. Kraják) - Budínský (46. Orolín), Borek (46. Nešpor), Kraus, Bartek -
Hartig, Vyhnal (46. Šumský). Trenér: Medynský.

Tipsport liga - skupina B (Beroun)

Plzeň - Vlašim 2:1 (1:1)
28. Petržela, 67. Štípek - 36. Strnad. Rozhodčí: K. Hrubeš.

Sestava Plzně,  I. poločas: Čech - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský - Petržela, Horváth, Kolář, Pilař - Ďuriš, Bakoš.

II. poločas: Daněk - Sladký, Božič, Trapp, Beránek - Štípek, Darida, Berger, Zifčák - Hora, Wágner.

Dukla Praha - Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)
23. Hanousek, 43. Lietava, 85. Podrazký. Rozhodčí: Ochotnický.

Sestava Dukly, I. poločas: Rada - Šmíd, Švejdík, Radoš, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Svatonský, Lietava, Engelmann.

II. poločas: Sobek - Hašek, Švejdík, Vorel, Šiml - Nečas, Hanousek, Podrazký - Markovič, Sklenář, Engelmann. Trenér: Kozel.

Tipsport liga - skupina C (Děčín)

Liberec - Ústí nad Labem 5:2 (1:0)
73. a 90. Musiol, 36. Šural, 56. Bosančič, 85. Daniel - 64. a 86. Paprčiak. Rozhodčí: Franěk.
Sestava Liberce: Bičík - Bína (46. Mustapha), Kelič, Karišik (46. Polák), Fleischman - Šural (80. Daniel), Vácha, Bosančič, Liška (46. Janů) - Rabušic (59. Musiol), Štajner. Trenér: Šilhavý.

Varnsdorf - Roudnice nad Labem 2:3 (0:0)
62. Čemba, 80. Martan z pen. - 62. a 71. Kučera, 74. Kratochvíl.

Tipsport liga - skupina D (Brno)

Olomouc - Brno 2:3 (0:2)
55. Nepožitek, 89. Klesnil - 28. Lutonský, 40. Hromek, 60. Šamánek.

Sestava Olomouce: Šustr (46. Blaha) - Koutný, Škerle, Dreksa, Hála - Navrátil (57. Klesnil), Nepožitek, Bajer, Pospíšil, Tomeček - Vašíček.

Znojmo - Slovácko 1:1 (1:1)
37. Rolinc - 27. Kovář.

Sestava Slovácka, I. poločas: Melichárek - Hlúpik, Trousil, Košút, Jeleček - Matvejenko, Valenta, Franta, Lukáš - Čtvrtníček, Kovář.
II. poločas: Heča - Hlúpik (60. Reinberk), Trousil, Kordula, Kubáň - Matvejenko, Daníček, Volešák, Pavelka - Trávník, Došek. Trenér: Soukup.

Zlaté Moravce - Brno 4:2 (1:0)
65. a 90. Garaj, 30. Babic, 57. Hodek - 56. Jukl, 81. Doležal II.

Branky Ostravy:
10. Adámik, 50. Limanovský, 61. Badaljan, 79. Greguš z pen.

Sestava Ostravy, I. poločas: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Adámik, Velner - Vašenda, Vaněk - Poliaček, Dostál, Vrťo - Juřena.
II. poločas: Andrejko - Vengřinek, Kaizar, Skoupý, Cverna - Droppa (81. Velner), Greguš - Limanovský, Fantiš, Zejdler - Badaljlan.

Olomouc - Zlín 4:0 (2:0)
5. Heinz, 42. Ordoš, 69. Vepřek, 88. Varadi. Rozhodčí: Matějek.

Sestava Olomouce: Zlámal - Janotka, Kučera (83. Dreksa), Murin, Vepřek - Varadi, Rossi, Hořava, Heinz, Podaný - Ordoš. Trenér: Uličný.

Písek - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)
45. Hřebeček - 65. Štochl.

Sestava Příbrami, I. poločas: Hruška - Brotánek, Andrejevič, Ricka, Divíšek - Mareš, Kdolský, Koukal, Papšys - Mašek, Šlapák.
II. poločas: Rondzik - Štochl, Krejčí, Ricka, Divíšek - P. Pilík, Kdolský, T. Pilík, Pleško - Šlapák, Bašič. Trenér: Vavruška.