Patrik Gedeon. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Neděláme z toho tragédii, říká Gedeon o čtvrtém zápase bez výhry

• 0
Chyběly dvě minuty a jubilejní 250. zápas kapitána fotbalové Dukly Patrika Gedeona v první lize by orámovalo vítězství. Pražané ztratili triumf nad Mladou Boleslaví v 89. minutě. Nakonec remizovali 1:1.

Šest zápasů, šest bodů. Fotbalová Dukla zatím výsledkově neoslňuje tak, jak byla zvyklá z předchozích dvou sezon. V pátek doma remizovala s Mladou Boleslaví 1:1.

O výhru přitom přišla až v předposlední minutě. "Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Néstor měl za stavu 1:0 jasnou tutovku, ale při zakončení vymýšlel úplně nesmyslné věci," zlobil se Gedeon.

Ještě v něčem vidíte důvod, proč jste nakonec nevyhráli?
Mám pocit, že po dvou letech v lize, kdy jsme si kolikrát v zápasech vybrali štěstí, se od nás poslední dobou odvrací. Dostat gól ke konci, to je strašná smůla.

Na druhou stranu, Boleslav měla ke konci výrazný tlak. Souhlasíte?
Než Boleslav vyrovnala, přečkali jsme tam nějaké šance. Myslím, že to byl zrovna Nešpor, který hlavičkoval doprostřed brány. A stejně pak vyrovnal. Oni neměli co ztratit, tak se vrhli do útoku a právě z brejků jsme mohli potvrdit výhru.

Tentokrát jste se tolik nedostali ke kombinacím jako obvykle. Proč?
Musíme brát v potaz sílu soupeře. Ať je to jak chce, Boleslav má výborné mužstvo. Nevím, co vám řekli, ale jsem si jistý, že na Duklu přijeli vyhrát. Snažili jsme se jim v tom zabránit, ale oni jsou nepříjemní. Štajner nebo Jarolím, to jsou výborní hráči, kteří umí podržet míč.

Počtvrté v řadě jste nevyhráli a po šesti kolech máte šest bodů. Nepředstavovali jste si jich víc?
Byli jsme pokorní i v době, kdy jsme vyhrávali, a to dál platí. Měli jsme na vítězství, takže z toho neděláme žádnou vědu. Body jsou zapotřebí, ale stále je začátek ligy.

Proti Boleslavi jste odehrál 250. utkání v lize. Kolik jich ještě přidáte?
Chtěl bych zvládnout tři sta zápasů, ale to už se mi asi nepodaří.