Olomouc srazily dva rychlé góly

• 2
Ostrava - Zaspali začátek a výsledek už nezachránili. Fotbalisté Sigmy Olomouc nadále čekají na první vítězství v novém ročníku první ligy. Ve třetím kole v sobotu v Ostravě prohráli s Baníkem 1:3. "Naše zlepšení přišlo pozdě," řekl olomoucký záložník Vojtěch Štěpán. Olomoucké zasáhl rychlý gól, ale i zranění útočníka Aleše Chmelíčka.

Ten si už v sedmé minutě po jednom ze soubojů poranil rameno.

"Museli jsme to rychle řešit, nabouralo to kompaktnost mužstva, gól a ještě zranění," prohlásil olomoucký kouč Vlastimil Palička.

Navíc, jak přiznal, chtěl do hry poslat někoho jiného než Michala Hubníka. "Ten byl nepřipravený, byl nerozcvičený, což bylo vidět. Až ve druhém poločase se zlepšil," řekl Palička.

Může tedy vysvětlit, proč změnil původně zamýšlené střídání? "To nemohu," odpověděl olomoucký kouč.

Nebyla už šance zápas obrátit? "Byla, jenže to bychom museli dát gól dříve," uvedl Vojtěch Štěpán, jenž byl z olomouckých fotbalistů při útočném tažení nejaktivnější.

"Nedali jsme kontaktní gól, to byla chyba," potvrdil Vlastimil Palička. "Domácí si hlavně zpočátku lépe rozuměli, lépe kombinovali. My jsme byli nepřesní."

Baník zvedl návrat k osvědčené sestavě, do níž se po trestu za žluté karty vrátil záložník David Bystroň. "Asi to tak je, každý to tak viděl," řekl ostravský kapitán Radek Slončík. "Hlavně nám však pomohlo těch úvodních dvanáct minut, rychlé góly. Vedli jsme 2:0 a pak se nám už hrálo dobře."

Vstup do utkání si trenér Baníku Karel Večeřa pochvaloval. "Začátek nám vyšel," podotkl. "Třicet minut jsme soupeře přehrávali a z tlaku jsme mohli přidat ještě další gól. Tak jsme už v první půli mohli jasně rozhodnout." Zatímco Baník se dočkal první výhry v sezoně, Olomoučtí mají po třech zápasech jen jeden bod.

"Není to nic příjemného, ale nedá se nic dělat, musíme se dát do pořádku," prohlásil Vlastimil Palička. Jeho svěřenci však v úvodu sezony nemají štěstí ani na los. Příště hostí mistrovský Liberec a pak hrají na Slavii.

Hubníka krásný gól vůbec netěšil

O s t r  a v a (jsl) - Dal parádní gól svého týmu, jenže radost z něj neměl.
"V devadesáté minutě nebyl už k ničemu," povzdechl si olomoucký útočník Michal Hubník po prohře s Baníkem Ostrava 1:3.

Na hřiště jste šel v 10. minutě místo zraněného Chmelíčka. Překvapilo vás to?
Na takové situace musí být hráč připravený. Musí být rozcvičený. Během deseti minut na hřišti jsem se ale zahltil. Druhá půlka už byla lepší.

Doplatili jste na špatný začátek. Co se stalo?
Špatně jsme přistupovali k protihráčům, byli jsme všude pozdě. Byli jsme nedůrazní. Rozhodlo úvodních dvacet minut, které jsme nezvládli. Soupeř dal dva rychlé góly.

Takže ani ten váš gól, dvanáctý v nejvyšší soutěži, vás nepotěšil?
Kdybych ho dal dříve a snižoval tak na 1:2, dalo by se ještě o něco hrát. Za stavu 0:3 už ale vůbec nic neřešil.

Situace Olomouce není nejlepší. Po třech kolech máte jediný bod.
No, hráli jsme dvakrát venku a jednou doma. Nyní však musíme na vlastním hřišti porazit Liberec. Urvat tři body.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44