ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Boleslav - Pardubice 2:3, favorit zaspal úvod, pak už manko nesmazal

Mohli se poprvé od srpna posunout do první šestky. Místo toho fotbalisté Mladé Boleslavi za osmnáct minut prohrávali s Pardubicemi o tři góly a výrazné manko v duelu 17. kola nedohnali. Prohráli 2:3.

Východočeši venku v nejvyšší soutěži podruhé za sebou vyhráli a Boleslav v lize na čtvrtý pokus poprvé porazili. V tabulce jsou nadále čtrnáctí. Domácí nebodovali po dvou vítězstvích a zůstali sedmí.

„Musíme klukům poděkovat za fantastický výkon, hlavně bojovnost a srdce. Boleslav hrála výborně,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný na tiskové konferenci. „Vstup do zápasu katastrofa. Vzadu jsme byli děraví jak cedník. To, co jsme soupeři dovolili, je pro mě nepochopitelné,“ uvedl mladoboleslavský kouč Karel Jarolím.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Pardubičtí hned z první větší šance v osmé minutě otevřeli skóre. Po zmatcích v domácí obraně propadl míč ke Caduovi a brazilský záložník překonal Šedu. Mladoboleslavský brankář hned za dvě minuty inkasoval podruhé, když ho křížnou střelou o tyč překonal Chytil. „Nechali jsme Pardubicím prostor a ty toho bohužel využily. Byla to smršť a z naší strany to bylo špatně bráněné,“ uvedl mladoboleslavský obránce Marek Suchý.

Chytil navíc v 18. minutě obešel několik protihráčů a přízemní ranou zvýšil už na 3:0. Dvaadvacetiletý útočník, který v Pardubicích hostuje z Olomouce, poprvé v jednom ligovém utkání vstřelil dva góly. V aktuální sezoně nejvyšší soutěže si polepšil na čtyři branky. „Mojmír Chytil je dnes pro nás klíčový hráč. Odehrál vynikající utkání, nahoře to na něm stálo,“ ocenil Novotný.

Středočeši se postupně dostávali víc a víc do hry. Ve 33. minutě Ewerton v dobré pozici nepřekonal Letáčka a hostujícího gólmana pak krátce před pauzou zachránilo břevno po Suchého hlavičce. Na druhé straně Cadu zamířil těsně vedle a v nastavení Letáček zblízka výborně vychytal Suchého. V závěru prvního dějství se dostal na hřiště střídající útočník Kadlec, který se v minulém kole v Jablonci vrátil do nejvyšší soutěži po dvou a půl letech.

Mladoboleslavští vstoupili aktivně i do druhého poločasu. V 56. minutě Douděra z pravé strany ideálně našel v šestnáctce Ewertona a ten zblízka snížil. Brazilský křídelník se prosadil proti svému bývalému klubu a šestou trefou v ligovém ročníku dotáhl Škodu v týmové tabulce střelců. „Hned od začátku druhého poločasu jsme se dostali pod obrovský tlak. Po první brance už bylo na klukách vidět, že mají obavu o výsledek,“ uvedl Novotný.

Ewerton o chvíli později z přímého kopu o kousek minul branku. Domácí pokračovali v náporu a dvě dobré šance si vytvořil střídající Lukáš Mašek, Pardubice však znovu podržel brankář Letáček. „Zachytal jsem si hodně. Jak říká trenér, jsem tam od toho, abych chytl něco navíc a klukům pomohl. Jsem velice rád, že se mi to dnes povedlo,“ prohlásil Letáček.

Další mladoboleslavský náhradník Fila v druhé minutě nastavení přece jenom snížil po přiťuknutí Suchého, ale víc už Středočeši nestihli a doma zaváhali po třech ligových výhrách za sebou. „Druhý poločas jsme tlačili, šance si nějaké také vytvořili, ale bohužel se nám podařilo vstřelit jenom dvě branky. Ale výsledek se rodil v úvodních 18 minutách, kdy naše obrana působila tragicky,“ dodal Jarolím, podle něhož Kadlec odstoupil v 82. minutě kvůli zdravotním problémům.