Ostravský Martin Šindelář (v bílém) stíhá Tomáše Přikryla z Mladé Boleslavi.

Ostravský Martin Šindelář (v bílém) stíhá Tomáše Přikryla z Mladé Boleslavi. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Boleslav - Ostrava 2:2, hosté přišli o výhru i první příčku v nastavení

• 86
Baník Ostrava byl pár vteřin od první příčky ve fotbalové lize. V utkání 8. kola v Mladé Boleslavi prohrával, pak krátce po půli dvěma slepenými góly skóre otočil, ale v závěru čtvrté minuty nastavení inkasoval gól na 2:2. V té době byli domácí v deseti bez vyloučeného Matějovského.

Ostrava v minulém kole ve vypjatém utkání zdolala Slavii 2:1, ač hrálo víc než 75 minut v deseti bez vyloučeného Baroše. Tentokrát byla v opačné roli a vedení neudržela.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V zoufalém náporu centr z pravé strany propadl k Marešovi, který se opřel do míče a tvrdou střelou z levé strany z dvaceti metrů překonal Laštůvka. Pokud by Baník těsný náskok udržel, přeskočil by v tabulce Spartu, Plzeň i první Slavii. Jaká škoda pro něj.

„Možnost jít na první místo jsme neřešili. My se soustředíme hlavně na hru a ta dnes splňovala očekávání jen tak dvacet minut druhé půle,“ řekl ostravský trenér Bohumil Páník.

„Byli jsme bázliví, nechtěli jsme hrát, byla malá nabídka a domácí nás potrestali. V tu chvíli jsme si říkali, že bod by tady byl dobrý. Když dostanete gól v závěru, tak to mrzí, ale vzhledem k průběhu hry je to tady pro nás plusový bod. „

Mladá Boleslav byla v prvním poločase aktivnější, nebezpečnější a ujala se vedení, když se trefil nejlepší střelec ligy Komličenko. Bylo to jeho jedenáctý gól sezony.

Jenže v úvodu druhého poločasu ruský útočník při obranné standardce neuhlídal stopera Šindeláře, který líznul hlavou centr z přímého kopu a bylo vyrovnáno

V 56. minutě už hosté vedli, po přetaženém centru Šindelář vrátil míč na malé vápno a nehlídaný Šašinka propálil Šedu.

Domácí se pak nadechli k náporu, měli několik slibných příležitostí, ale gól dát nemohli. Jejich snahu mohl překazit nedisciplinovaný Matějovský, který byl vyloučen za protesty. Ale jeho spoluhráčům to nevadilo, zabojovali a vyrovnali.

„My dnes podali dobrý výkon a vyjma těch dvou standardek jsme drželi otěže utkání. Oceňuji, že jsme si dokázali vytvořit tlak i v deseti a že i v oslabení jsme zaslouženě vyrovnali. Ukázali jsme, že dokážeme hrát jinak než v těch posledních dvou zápasech a tento výkon nás může povzbudit,“ poznamenal boleslavský kouč Jozef Weber.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37