Mistr dvakrát vedl, ale nakonec jasně prohrál: Plzeň - Slavia 4:2

• 20
Slávističtí fotbalisté dvakrát vedli, ale nakonec ve vloženém 28. kole v Plzni stejně prohráli. Domácí dokázali dát tři branky během šestnácti minut druhé půle.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slávisty dvakrát dostal do vedení Ivanovski, díky němu vyhráli poločas. Ale po přestávce přestali stíhat.

Plzeň vyhrála po šesti kolech, na třech brankách se podível Pavel Horváth.

"Konečně jsme získali tři body a já věřím, že nám to dodá síly před pohárovým finále. Jsem rád, že hrajeme pěkný fotbal. Navíc nehrajeme v Plzni o záchranu, jak tu bylo zvykem v minulosti," prohlásil trenér Pavel Vrba. "Ale v první půli se mi to z naší strany nelíbilo. Úvod jsme absolutně nezvládli a soupeř měl navrch."

Utkání zahájily oba týmy ofenzivně a už ve čtvrté minutě pořádně protáhl Horváth gólmana Vaniaka dalekonosnou ranou. Z protiútoku ovšem vysunul po levé straně Milan Černý rychlonohého Ivanovského. Makedonský útočník předběhl plzeňské stopery a tváří v tvář brankáři Daňkovi nezaváhal.

Domácí se pokoušeli vyrovnat, ale dopláceli na nepřesnou koncovku. V 18. minutě se po samostatné akci odhodlal Horváth zpoza šestnáctky k pro sebe netradiční střele pravou nohou, ale Vaniak tygřím skokem k pravé tyči zachránil.

Jenže o čtyři minuty později nacentroval Horváth z levé strany přesně na Koláře, jehož hlavička z malého vápna přeci jen skončila v levém horním rohu slávistické branky. Hosté zareagovali zlepšenou hrou záložní řady. Za to byli odměněni ve 35. minutě, kdy Jaroslav Černý šikovně prostrčil míč na nabíhajícího Ivanovského a ten zblízka pohodlně vrátil Slavii vedení.

Vzápětí mohl srovnat skóre za hostující obránce zabíhající Střihavka, jemuž míč při pokusu o kličku skvěle odebral padající Vaniak.

Po přestávce se rozpršelo, ale to mohutně útočícím domácím vůbec nevadilo. V 50. minutě si totiž pas za obranu zpracoval hbitý Rezek a oslavil osmadvacáté narozeniny úspěšným přelobováním vybíhajícího Vaniaka.

Za chvíli po další svižné akci přiťukl Kolář balon do běhu Petrželovi, jehož střela mířila těsně nad. Nápaditě kombinující plzeňská středová řada dostala Slavii pod drtivý tlak. Po rohovém kopu Petržely zakončoval na zadní tyči osamocený Navrátil, Vaniak ale zastavil balon ještě před brankovou čarou.

V 59. minutě zachybovala přetížená defenziva hostů a po špatné malé domů trefil Vaniak odkopem pouze dotírajícího Střihavku, který následně střelou do opuštěné branky dokonal obrat na 3:2. Definitivně Slavii položil rohový kop Petržely v 66. minutě, po němž balon po sérii odrazů doputoval až k Horváthovi a plzeňský kapitán prostřelil houštinu těl před sebou. Šest minut na to se prohnal po pravé straně Petržela, tvrdě vypálil a hosty od debaklu zachránilo břevno.

Slavia tak venku prohrála popáté za sebou, z toho čtyřikrát dostala minimálně tři branky.

"Pro mě je náš výpadek ve druhém poločase absolutně nepochopitelný. Dostat tři góly snad během dvaceti minut je neomluvitelné. Navíc byly polovlastní, neřkuli vlastní. Chyby u některých hráčů prostě nechápu," zlobil se slávistický kouč František Cipro.