Plzeňský útočník Michael Krmenčík a gólman Slovácka Michal Daněk v ligovém duelu | foto: Petr EretMAFRA

Krmenčík, specialista na Spartu? Tyhle vyhrocené zápasy mám rád

• 31
Loni na jaře to byl právě Michael Krmenčík, kdo Spartu na Letné v tehdy ostře sledovaném souboji o první příčku dorazil. Na trávník přišel mladý útočník fotbalové Viktorie Plzeň sice až v 79. minutě, přesto ještě stihl dva góly, které určily pro domácí potupnou porážku 0:3. Viktoriáni si už pak cestu ke čtvrtému titulu zhatit nenechali.

„Dostal jsem od trenéra Krejčího asi patnáct minut a v hlavě jsem si to nastavil tak, že by bylo dobré dát gól, abychom se uklidnili. Nakonec jsem dal dva, prostě paráda,“ vzpomíná čtyřiadvacetiletý útočník.

Od té doby stoupala jeho kometa strmě vzhůru. V Plzni se stal útočníkem číslo jedna a pod trenérem Karlem Jarolímem dostal šanci i v národním týmu. I tam se hned v premiéře uvedl gólem v listopadovém zápase s Norskem v kvalifikaci o mistrovství světa 2018.

A skóroval i v dalších dvou zápasech, v nichž nastoupil na jaře - v přáteláku s Litvou a v kvalifikačním duelu v San Marinu. A to přesto, že v Plzni mezitím ztratil jistou pozici v základní sestavě.

Kouč Roman Pivarník, který nedávno ve Viktorii skončil, dával v úvodu jara přednost Poznarovi. Pak zase svoji šanci pevně chopil slovenský matador Bakoš.

Naposledy minulý víkend doma proti Slovácku se ale srovnal na hřišti i s Krmenčíkem, který otevřel skóre neohroženou hlavičkou a nasměroval Plzeň k vítězství 2:0.

Se sedmi góly je sokolovský odchovanec stále nejlepším ligovým střelcem Viktorie v této sezoně. A věří, že bude zase častěji nastupovat v základu. „Doufám, že teď nastoupím na větší porci minut a těch gólů na mém kontě ještě přibude,“ přeje si Krmenčík.

Aby nebyl natěšený. Vždyť další možnost přijde už v neděli znovu proti Spartě na Letné. Proti soupeři, kterého viktoriáni na podzim porazili doma 1:0. A tipnete si, kdo byl tehdy jediným střelcem zápasu? Jistě, Michael Krmenčík.

Už ve 26. minutě poslal ve skluzu do sítě dlouhý balon od stopera Hubníka po nevyužitém rohu. „Je to splněný dětský sen, přál bych to každému. Dát jeden gól, mít za něj tři body a porazit Spartu, to je prostě super,“ líčil.

Je jasné, že střety se Spartou mají nejen pro něj, ale pro celou fotbalovou Plzeň zvláštní náboj. „Pro každého fotbalistu je zápas se Spartou prostě o něčem jiném. Bude tam plný stadion, určitě více lidí než třeba na Jihlavu. A já mám takové vyhrocené zápasy moc rád,“ tvrdí.

Je jasné, že střeleckou bilanci proti nesmiřitelnému rivalovi by rád obohatil o další trefu.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37