Karvinští fotbalisté se radují z branky v utkání proti Opavě.

Karvinští fotbalisté se radují z branky v utkání proti Opavě. | foto: ČTK

Karviná - Opava 1:1, doma opět bez výhry, remízu zajistil hostům Sus

• 9
Karvinští fotbalisté dál čekají na první domácí vítězství. V 11. kole Fortuna ligy remizovali s poslední Opavou 1:1. Karvinou už po šesti minutách poslal do vedení kapitán Rundič z penalty, v úvodu druhé půle vyrovnal střídající Sus.

Běžela třetí minuta nastavení, opavský brankář Fendrich pokazil výkop, po autovém vhazování na polovině hřiště domácí rychle zaútočili, po akci Moravce se do vyložené šance dostal Hanousek, ale trefil jen břevno. Hned poté sudí Zelinka duel ukončil, Karvinští se drželi za hlavu.

„Marek Hanousek to měl na noze proti Bohemce, teď zase. Je to obrovská škoda, ale co já s tím můžu dělat? Já bych rád vletěl na hřiště a dotlačil to tam, ale copak můžu?“ řekl karvinský kouč František Straka.

Karviná je v tabulce domácích zápasů nejhorším týmem ligy, z pěti zápasů získala jen tři body za remízy.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Opavské vedení v týdnu odvolalo trenéra Ivana Kopeckého, který je zatím jediným koučem, jenž v novém ročníku předčasně skončil. Důvodem jsou výsledky, Opava vyhrála úvodní dvě utkání, v následujících osmi brala jen dva body za remízy, lepší to nebylo ani v Karviné.

Opava se musela obejít bez kapitána a klíčového záložníka Pavla Zavadaila, kterého do hry nepustil trest za žluté karty. Hosté také poprvé nastoupili pod vedením dosavadního asistenta Dvorníka a sportovního manažera Grussmanna.

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí a už v sedmé minutě se ujali vedení. Střela Ondřeje Lingra se od břevna odrazila zpět do hřiště a po faulu Jana Žídka na dobíhajícího Michala Petráně nařídil rozhodčí penaltu. K ní se postavil kapitán Milan Rundič a i když gólman Vilém Fendrich směr vystihl, na míč nedosáhl.

Opavští trenéři do druhého poločasu místo Bidjeho Manzii poslali na hřiště Martina Suse, který se už v 50. minutě postaral o vyrovnání. Domácí obrana ho nechala trestuhodně volného a Sus po centru penaltového hříšníka Žídka bez potíží zamířil přesně k tyči.

„Gól jsme dostali po bránitelné situaci, tohle mě štve. Takový šmudlák,“ zlobil se Straka.

Karviné mohli vrátit vedení Vojtěch Smrž s Adrielem Ba Louou, ale ani jeden neuspěl. Blízko obratu měl na druhé straně Dominik Simerský, avšak jeho střelu zblokoval Rundič. K vítězství nakonec měli blíž domácí, ale Marek Hanousek ve druhé minutě nastavení v ideální pozici trefil břevno.

Karviná tak ani na pátý pokus doma nevyhrála, ale v posledních osmi ligových zápasech jen jednou nebodovala.

„Pro nás to po osmi zápasech bez výhry mohlo znamenat zlom, ale bylo to těžké utkání. Dávat psychicky mužstvo dohromady po té sérii je náročné. I dnes jsme nezačali vůbec dobře, hned jsme vyrobili tři chyby během chvilky a vyústilo to penaltou,“ poznamenal opavský manažer Alois Grussmann.

„Ale jsem rád, že jsme se zvedli, vyšlo nám střídání, kdy Martin Sus hned srovnal. Závěr jsme měli zvládnout jinak, málem jsme dostali gól v posledních sekundách. Měli jsme štěstí, ale už jsme ho i potřebovali.“