Hradecký brankář Lindr leží na zemi a zpytuje svědomí při utkání 1. kola proti Plzni. Laciný gól pustil i proti Jablonci. | foto: Alexandra Mlejnková, ČTK

• 4
Jiří Lindr, Jan Šeda, Tomáš Vaclík. Tři fotbaloví brankáři, kteří v zápasech druhého kola první ligy kuriózně chybovali. Prohlédněte si jejich kiksy, které se jen tak nevidí a po nichž jejich týmy inkasovaly.

Hradecký Lindr, boleslavský Šeda i sparťan Vaclík spoluhráčům během zápasů zavařili, ale ti jejich chyby dokázali vyžehlit.

Lindr v utkání s Jabloncem dostal gól po střele, která mířila do jeho náruče. Ale míč mu zvláštně propadl.

"Možná střela trochu zaplavala, ale o tom vůbec nechci mluvit. Jednoznačně to beru na sebe, tohle bych měl chytat," zdůraznil Lindr.

Díky jeho chybě Kopic zvýšil na 2:0, ale Hradečtí dokázali vyrovnat na 2:2.

Hradec Králové - Jablonec 2:2

To Mladá Boleslav i Sparta dokonce zvládly utkání otočit. Šedovi i Vaclíkovi se po zápasech muselo ulevit. Oba udělali podobné chyby.

Šeda vyběhl za hranici velkého vápna z pravé strany, míč odkopl, ale nepovedeně. Pár metrů před půlící čárou si ho zpracoval budějovický Markovič a pohotově trefil prázdnou branku.

"Takové góly ve fotbale padají," líčil boleslavský brankář. "Míč jsem dobře netrefil a ke vší smůle jsem ho poslal přímo k budějovickému hráči. Ten byl sám a dal gól."

Boleslav v 35. minutě prohrávala 0:2, ale v druhém poločase skóre otočila a zvítězila 3:2, dvěma góly se blýskl Sivrič. Jemu může Šeda děkovat nejvíc.

Mladá Boleslav - České Budějovice 3:2

Scénář z Boleslavi se odehrál i v Praze na Letné. Sparťanská jednička Vaclík chtěl v páté minutě po malé domů rozehrát na Vidličku s Přikrylem, ale placírkou přihrál přímo na nohy příbramskému Marešovi.

"Často se mi nestává, abych to takhle namazal," poznamenal Vaclík.

Mareš situaci příliš dobře nevyřešil, sice Vaclíkovi udělal kličku, ale pak přihrával nabíhajícímu Krbečkovi. Jenže toho pokryli Pamič s Jarošíkem, kteří v pohodě mohli míč odkopnout. Jenže jak se vehementně snažili Vaclíkovu chybu napravit, tak se srazili a míč doputoval k volnému Trappovi před prázdnou branku. Příbram vedla.

"A od té doby jsme se trápili," podotkl Vaclík. Sparta prohrávala až do 50. minuty, pak jí z nesnází pomohly trefy Kadeřábka a Kweukeho. A radovala se z vítězství 2:1.

"Kluci mě podrželi, zachránili mi krk. Děkuji jim," dodal Vaclík.

V týdnu v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy na Admiře Vídeň spoluhráče zase podržel on, skvělý zásah měl i proti Příbrami za stavu 2:1. I Lindr svou chybu částečně odčinil, v nastavení z brankové čáry vykopl Benešovu dorážku.

Sparta - Příbram 2:1

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39