Karvinský brankář Pavol Bajza lapí míč v zápase 25. kola Fortuna ligy proti Olomouci. | foto: ČTK

Karviná - Olomouc 1:2, střelecké sucho hostů ukončili Greššák s Navrátilem

• 1
Po třech kolech bez vstřelené branky se olomoučtí fotbalisté konečně trefili. Vítězství na hřišti poslední Karviné ve 25. kole Fortuna ligy zařídili Lukáš Greššák a výstavní ranou Jan Navrátil. Za domácí se trefil kapitán Michal Papadopulos.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Sigma vyhrála v nejvyšší soutěži po třech zápasech a je desátá.

„Po poslední prohře v Mladé Boleslavi jsme dnes podali lepší výkon. Jenže fotbal se hraje na góly a Navrátil z Olomouce to trefil, jako už dlouho ne. U nás když bohužel nedá gól Papadopulos, tak ty střelce těžko hledáme. Tím, že tam ten gól nedotlačíme, je pak znehodnocená i naše hra v poli,“ řekl domácí trenér Bohumil Páník na tiskové konferenci.

Hostující kouč Václav Jílek byl sice po utkání spokojený se třemi body, ne však s předvedenou hrou. „Byl to náš nejslabší výkon na jaře. Řekl bych, že to byly vydřené tři body. Nebyli jsme lepším mužstvem,“ citoval Jílka web olomouckého klubu.

Pětašedesátiletý Páník, který vedl v minulosti Olomouc, udělal po minulé prohře (0:1) pět změn v základní sestavě. Místo obránce Látala, jenž nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů, dostal důvěru Mikuš. Na hrotu útoku se místo Durosinmiho objevil Svoboda, který zítra oslaví 20. narozeniny.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Hned několik desítek vteřin od výkopu se po přihrávce Breiteho dostal do nadějné pozice Navrátil, brankář Bajza ale jeho střelu vyrazil. V páté minutě se už Olomouc dočkala. Na další Breiteho centr si naskočil Greššák a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Slovenský záložník vstřelil svůj první gól v sezoně a ukončil třízápasové čekání Sigmy na branku.

Náskok mohl následně zvýši hlavně Daněk, jehož střelu v 21. minutě zneškodnil Bajza a o chvíli později odpískali rozhodčí olomouckému útočníkovi po další šanci ofsajd. Teprve poté převzala Karviná kontrolu nad zápasem a po hlavičce Ndiayeho musel zasáhnout gólman Macík. V závěru ohrozili hostující branku také Mikuš, Túlio nebo Papadopulos, ani jeden z nich však nemířil přesně.

„Cítil jsem, že na nás ležela zodpovědnost, abychom důležité utkání zvládli. Od 20. až 25. minuty jsme ztráceli půdu pod nohama. Soupeř byl lepší, důraznější a dostal se do několika nepříjemných situací. V poločase jsme apelovali, abychom byli aktivnější a odvážněji. Výrazná změna však nenastala,“ uvedl Jílek.

Domácí byli aktivní i po přestávce a brzy se dočkali vyrovnání. Po Bartošákově střele a Papadopulosově dorážce v 48. minutě sice zůstal Macík ještě nepřekonaný, o tři minuty později však brankář Olomouce vyrazil Zorvanovu ránu jen před sebe a Papadopulos se tentokrát nemýlil. Karvinský útočník se prosadil poprvé od loňského listopadu a upevnil si s pěti góly pozici nejlepšího týmového střelce v sezoně.

Nerozhodný stav ale vydržel jen sedm minut. Sotva se domácí nadechovali k dalšímu náporu, převzal nakopnutý míč na hranici pokutového území hostující Navrátil a povedenou ranou, která se otřela o břevno, vrátil Sigmě vedení. Jednatřicetiletý záložník se trefil poprvé v tomto ligovém ročníku. „My v takovém laufu, abychom trefili balon za šestnáctkou, nejsme. Na každý gól se nadřeme a musíme ho dát z bezprostřední blízkosti,“ řekl Páník.

Karviná ještě soupeře zatlačila a devět minut před koncem reklamovala po pádu střídajícího Durosinmiho odpískání pokutového kopu, rozhodčí Proske jim však nevyhověl. Slezané tak Olomouc neporazili ani v 11. ligovém zápase a prohráli s ní popáté za sebou. „Nemůžeme plakat. Je to o práci a víře, že můžeme ještě vše zvrátit, doskočit k soupeřům a znervóznit je. Nic jiného nám nezbývá. Vlak jede a my do něj musíme naskočit. Zatím za ním pokulháváme,“ dodal Páník.