Jihlava nestačila na soupeře z druhé ligy

• 14
Praha - Herní příprava prvoligových klubů nabírá na obrátkách. Fotbalisté Jihlavy nestačili na druholigovou Kroměříží, které v Luhačovicích podlehli 1:2. Naopak Teplice prokázaly v utkání se sousedy z druholigového Ústí nad Labem herní převahu a připsaly si výhru 2:0. Českým Budějovicím nepomohl reprezentant Poborský, kterého bolí koleno.

Vysočina Jihlava - HS Kroměříž 1:2 (0:1)
Jedinou branku Jihlavy vstřelil v Luhačovicích po změně stran Wasserbauer, když po Bartošově rohovém kopu a Šourkově hlavičce dopravil do sítě odražený míč.  Kroměříž vedla od 28. minuty po střele obránce Drgy.

Za stavu 1:1 neproměnil vyloženou příležitost jihlavský útočník Perniš a jedenáct minut před koncem dal Zakopal druhou branku Kroměříže.

Jihlavský trenér Karel Večeřa dal příležitost všem hráčům, kteří chyběli v úterním utkání proti Zlínu. V útoku se představila trojice Perniš, Peška a Šplíchal. Z hráčů základního kádru chyběli v obou zápasech pouze zraněný Kaplan, brankář Vorel a obránce Vávra.

"Navzdory prohře jsem s přípravou spokojen. V našem výkonu i po náročné fyzické přípravě nechyběla myšlenka i fotbalové akce. Výsledek ovlivnila nezvyklá sestava a tím i nesehranost hráčů," řekl po zápase trenér Večeřa.

Další přípravný zápas sehraje Jihlava v úterý 17. ledna v Trenčíně.

Branky: 55. Wasserbauer - 28. Drga, 79. Zakopal.
Sestava Jihlavy: Tulis - Bartoš, Šourek, Wasserbauer, Kopic - Chlup, Pacholík, Malínek - Perniš, Peška, Šplíchal.

FK Teplice - MFK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Tepličtí zlomili odpor soupeře až dvacet minut před koncem, kdy se trefil Krmaš. O devět minut později favorit pojistil vítězství brankou dalšího střídajícího hráče Fenina.  Svěřenci kouče Vlastislava Marečka sehrají další přípravný zápas v sobotu v rámci Tipsport cupu v Mostu proti domácímu celku.

Branky: 70. Krmaš, 79. Fenin.
Sestava Teplic: Kolář - Ryška, Klein, Rosa, Tesařík - Štohanzl (46. Doležal), Sabou (46. Krmaš), Szabo (46. Benát), Verbíř (46. Kaufman) - Džeko (46. Fenin), Koukal.

Mladá Boleslav - Čáslav 6:0 (2:0)
Ve druhém zimním přípravném zápase si fotbalisté Mladé Boleslavi proti Čáslavi s chutí zastříleli v Nymburku třetiligového soupeře zdolali 6:0. Po dvou gólech
zaznamenali Matějovský a Vaculík.

Hráči prvoligového klubu byli po celé utkání lepší, soupeř jejich branku ohrozil jen ojediněle. Hlavně ve druhém poločase se projevila kvalita Mladé Boleslavi, což se promítlo i do skóre.  Příští zápas sehraje Mladá Boleslav doma na umělé trávě v rámci Tipsport Cupu s Hradcem Králové v sobotu 14. ledna od 10:30.

Branky: 77. a 90. Matějovský, 9. a 67. Vaculík, 76. Kurák, 7. M. Sedláček. Rozhodčí: Hlaváč. Diváci: 100.
Sestava Mladé Boleslavi: Miller (46. Kučera) - Krátký, Vít (46. Brezinský), Ševinský, Palát - Kurák, Brunclík (56. Čáp), Sviták (46. Matějovský), Vaculík - M. Sedláček (46. Rychlík), Kulič (46. Šmerda).

Plzeň - České Budějovice 2:1 (1:0)
Výhru Západočechů zajistili svými trefami Kousal s Pilařem, v 60. minutě stačil už jen snížit Belej.  Budějovičtí se ve svém prvním přípravném zápase museli obejít bez největší hvězdy Karla Poborského, kterého trápí problémy s kolenem. Rekordman v počtu startů za národní mužstvo ve čtvrtek v Praze absolvuje vyšetření u lékaře reprezentačního mužstva Petra Krejčího. "Ale nejde o nic vážného, ani nějaké zranění. Spíš to je jen důsledek námahy ze začátku zimní přípravy," řekl předseda představenstva českobudějovického klubu Zdeněk Procházka.

Plzeň sehraje další přípravné utkání v sobotu od 10:30 proti sparťanské rezervě v Praze na Xaverově v rámci turnaje Chance Cup.

Branky: 32. Kousal, 52. Pilař - 60. Belej.
Sestava Plzně: Ticháček - M. Knakal, Smejkal, Zakopal, Smola - Fillo, Barteska (46. Šiml), Pilař, P. Šíma (65. J. Šíma) - Vágner (46. Bednář), Kousal (60. Borek).

1. FC Slovácko - Brumov 8:0 (5:0)

Střelecky se dařilo zejména Malárovi, který zaznamenal v prvním poločase tři branky.
Trenér Slovácka Stanislav Levý dal příležitost všem fotbalistům širšího kádru a v každém poločase se objevila jiná sestava.

Branky: 14., 25. a 36. Malár, 38. Róth, 42. Horváth, 61. Kowalík, 72. Sowunmi, 83. Břežný.
Sestava Slovácka: I. poločas: Veselovský - Švejnoha, Horváth, Rajnoch, Lysoněk
- Petržela, Kudela, Polách, Róth - Malár, Ivana. II. poločas: Ondrůšek - Němčický, Šuškavčevič, Břežný, Palinek - Malcharek, Lička, Czinege, Tesařík - Kowalík, Sowunmi.