Jablonec - Jihlava: hlavičkový souboj

Jablonec - Jihlava: hlavičkový souboj - Mela před brankou po standardní situaci. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES

Jihlava hrála znovu bez branek

Jihlava - Nevíte, jaký výsledek si máte vsadit při utkání jihlavských fotbalistů? Pokud zkusíte remízu 0:0, máte velkou šanci uspět. Vysočina ji totiž v letošním ročníku nejvyšší soutěže uhrála ze 24 zápasů už sedmkrát. Během jarní části je bezbrankový výsledek dokonce pro Jihlavu ten nejčastější.

Z devíti střetnutí dokázal prvoligový nováček vybojovat pouze pět bodů, všechny za remízu 0:0. "Je to náš obvyklý výsledek," připouští obránce Pavel Vojtíšek.

Bez branek hrála Jihlava i v nedělním duelu v Jablonci. Do vzájemného souboje dvou mužstev, která společně nevstřelila gól už více než deset a půl hodiny (Jablonec 415 minut - Jihlava 221 minut), vstoupili lépe domácí.

Už ve 3. minutě se v dobré pozici před hostujícím brankářem ocitl Kiša, Rzeszoto si však s jeho zakončením poradil. Jihlavského gólmana během prvního poločasu nepřemohl dvěma hlavičkami ani Kordula. A když už ve 45. minutě Rzeszota přeci jen překonal ze vzduchu Lafata, zaskočil na poslední chvíli bek Vojtíšek.

"První poločas nám nevyšel," přiznal jihlavský záložník Michal Lovětínský. "Hráli jsme hrozně laxně. Vůbec to nepřipomínalo středeční zápas proti Mladé Boleslavi, kdy jsme předvedli dobrý výkon."

Ve snaze zvednout kvalitu hry svého celku sáhl jihlavský kouč Večeřa v 54. minutě hned ke dvojímu střídání. Veselého s Váchou nahradil Malínek a Perniš. "Kluci ožili a konečně začali zlobit," těšilo Karla Večeřu.

25. kolo Jablonec (16. 4.)

pozn.: tučně zvýrazněná utkání byla sehrána v domácím prostředí, duel s Brnem pak na pražském Strahově

Nejblíže gólu byla Jihlava čtvrt hodiny před koncem, kdy Lovětínský s Pernišem dvakrát trefili břevno.

"Tak, jak v závěrečných třiceti minutách, jsme měli hrát po celý zápas," litoval Večeřa.

Když pak těsně před koncem vybojoval při sólu domácí Baranek jen roh, bylo o konečném výsledku definitivně rozhodnuto.

Jihlavská série bez vítězství se tak prodloužila už na dlouhých deset zápasů.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37