ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Jablonec - Pardubice 1:1, jen dělba bodů, čekání na výhru se natahuje

• 2
Jablonec naposledy v polovině září, Pardubice ještě o tři týdny dřív. Ani vzájemný souboj ve 13. kole neukončil čekání jednoho z týmů na ligové vítězství. Výsledek? 1:1.

Jablonec a Pardubice zůstávají sousedy v tabulce na dvanáctém a třináctém místě. Hosté mají o čtyři body méně.

Pardubice nezvítězily poosmé za sebou a jsou čtrnácté. Bod ze Střelnice je první, který na soupeřově hřišti od začátku ročníku získaly.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Opět jsme doma nezvítězili, byl jsem přesvědčený, že už to dnes zvládneme. Na hráčích leží nejistota, ani střídání se nám moc nepovedla. Bohužel jsou to další ztracené body a komplikace,“ řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Zpočátku to vypadalo, že se Severočeši oklepali po pětibrankovém debaklu v Plzni, aniž by kouč Rada musel nějak výrazně měnit sestavu. V 10. minutě po povedené kombinaci útočné dvojice a Doležalově patičce vstřelil Čvančara svůj čtvrtý ligový gól v sezoně. Po třech minutách měl další velkou šanci Doležal, ale jeho volej zblízka mířil příliš vysoko.

Zkušeného kapitána hledaly na hrotu i další centry domácích. Hrálo se téměř neustále na pardubické polovině, ale po půlhodině se na druhé straně opřel do odraženého míče před šestnáctkou Tischler a s Holíkovou nešťastnou tečí vyrovnal. Byla to vůbec jediná střela hostů na branku.

„První půli jsme byli aktivnější, šli jsme do vedení dobrou kombinační akcí. Měli jsme znovu šanci po Pleštilově akci, ale Doležal přestřelil. A přišla situace, která nás trápí. Nedůrazný odkop, soupeř vystřelí, Holíkovi se to odrazí a je vyrovnáno,“ litoval Rada.

„Brzo jsme prohrávali, pak se to opticky srovnalo a podařilo se nám srovnat zásluhou Tischlera. Pak jsme zase měli hluchou patnáctiminutovku do poločasu a byli jsme pod tlakem,“ uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

V úvodu druhého dějství v rozpětí jediné minuty Pardubice dvakrát podržel brankář Boháč. To když se proti němu řítil po ideální kolmici Pleštil a poté Čvančara hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Nejlepší jablonecký střelec pak uviděl čtvrtou žlutou kartu, takže v příštím kole bude chybět. Další vyloženou šanci měl v 70. minutě Doležal, odkrytou branku ale netrefil.

Tlak domácích se s přibývajícími minutami začal rozplývat v nepřesnostech a hosté vycítili, že by si mohli odvézt i víc než bod. Nakonec ale měli blíž k výhře domácí. Deset minut před koncem střídající Malínský hned při prvním doteku s míčem poslal dlouhý lob, který zastavilo až břevno. Pardubice tak po dvou porážkách 0:1 v minulém ročníku získaly ve vzájemných zápasech s Jabloncem první bod.

„V druhém poločase se to přelévalo ze strany na stranu. Domácí nějaké šance měli, mají dobrý útok. Ale nás podržel brankář Boháč, vyděsilo nás ještě břevno Malínského. Pro povzbuzení mužstva je tento bod určitě dobrý, budeme se dál prát,“ dodal Novotný.