Jablonec - Mladá Boleslav: Pončák - Vít

Jablonec - Mladá Boleslav: Pončák - Vít - Jablonecký Vladimír Pončák uniká Jiřímu Vítovi z Mladé Boleslavi. | foto: Roman Čejka, MF DNES

Jablonec oslabení neustál a výhru ztratil

• 14
Jablonec - Fotbalisté Jablonce měli blízko ke třetímu vítězství za sebou, ale s Mladou Boleslaví o tři body přišli až v poslední minutě. U všeho byl hostující obránce Palát. V úvodu utkání vyprovokoval Smíška, který se po něm ohnal loktem a byl vyloučen. Poté z jeho prostoru skóroval domácí Kiša, ale v samém závěru Palát vyrovnal.

"Je to škoda, že jsme to už neudrželi," posteskl si jablonecký kouč Petr Rada. "Proti tak kvalitnímu soupeři jsme totiž i v deseti odehráli vyrovnaný zápas. Zvláště před přestávkou jsme soupeře nepustili vůbec k ničemu a ani potom neměl žádnou jasnou
šanci."

Jarní sluníčko přivedlo na jablonecké tribuny nadstandardní návštěvu, mezi diváky nechyběl ani reprezentační trenér Karel Brückner. Očekával se otevřený fotbal a hosté dávali najevo od prvního hvizdu, že přijeli na Střelnici útočit.

Hned v první desetiminutovce vyzkoušel postřeh brankáře Špita záložník Matějovský, ale neprosadil se.

Brzy se mohli Středočeši pustit ještě do většího útočení. Ve 13. minutě totiž předvedl totální zkrat domácí útočník Smíšek, který v přerušené hře loktem trefil hostujícího Paláta a na pokyn asistenta Hojsíka vytáhla sudí Damková bez většího rozmýšlení červenou kartu.

"Ze své pozice jsem to neviděl, ale pokud to faul byl, tak si o tom musíme vážně promluvit," zlobil se domácí kouč.

Jako už mnohokrát se ale prokázalo, že ve fotbale početní převaha nemusí hrát velkou roli. Lafata si sice musel připadat jak sám voják v poli, ale už v 17. minutě musel hostující gólman Kučera předvést nádherný zákrok, aby zlikvidoval jeho hlavičku po Weberově trestném kopu.

Hosté hráli po domácím vyloučení překvapivě zakřiknutě, místo šancí sbírali jen žluté karty a domácím jejich nervozita hrála do not. Jejich chvíle přišla ve 36. minutě, kdy si 22 metrů od branky udělal prostor na střelu Kiša a jeho rána zapadla přesně k tyči.

"Vyloučení Smíška nám nepomohlo. Z fotbalu se pak spíše stal boj, který lépe zvládali domácí. Byli až do přestávky lepší, my jsme se vzchopili až po přestávce a kdyby zápas trval ještě pět minut, nejspíše bychom nakonec vyhráli," prohlásil boleslavský kouč Dušan Uhrin.

Až po přestávce se Mladá Boleslav nadechla k prvním nadějným pokusům, ale domácí si dali málem gól sami. Ve 49. minutě totiž Hrotek v obranném hlavičkovém pokusu líznul vlastní levou tyč za překonaným Špitem.

Jenže hosty ani tato šance do sedla neposadila. Jejich obrana se těžce vyrovnávala s pohyblivým Lafatou, a tak první možnost k vyrovnání přišla až v 65. minutě, kdy stáhli hru na tři obránce. Střídající Kysela byl na trávníku jen deset vteřin, když trefil boční síť jablonecké branky, kterou už hájil po zranění Špita jeho náhradník Zelenka.

"Zelenka sice nic nepokazil, ale v takové situaci je vždy ošemetné měnit gólmana," uvedl Rada.

Hosté v dramatickém závěru vsadili na dlouhé míče a po jednom z nich se dočkali vyrovnání. Na hranici šestnáctky se míč odrazil k Palátovi, který přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

"Vyloučení bylo jasné, Smíšek nezvládl naše postrkávání. A branka? To byla trochu náhoda, jak se míč po odraženém autu ke mně dostal. Pak jsem už musel jen trefit
mezi tyče, brankář toho moc neviděl," líčil hostující obránce Marian Palár.

JABLONEC - ML. BOLESLAV 1:1 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 35. R. Kiša
Góly: 90. M. Palát
Sestavy: M. Špit (62. J. Zelenka) - V. Pončák, P. Zábojník, R. Hrotek, Š. Kučera - R. Kiša, L. Hušek, F. Klapka (80. M. Kordula), J. Weber - P. Smíšek, D. Lafata
Sestavy: P. Kučera - F. Ševinský (64. J. Kysela), M. Brezinský, O. Švejdík, M. Palát - L. Vaculík (79. T. Sedláček), J. Vít, M. Matějovský, J. Rychlík (46. T. Čáp) - M. Ordoš, M. Kulič
Náhradníci: T. Glos, J. Svojtka, J. Laciga, P. Musil, J. Svátek
Náhradníci: M. Miller, P. Krátký, M. Kurák, M. Sviták