Dominik Plechatý z Jablonce (vlevo) a Jiří Klíma z Mladé Boleslavi bojují o míč. | foto: ČTK

Jablonec - Mladá Boleslav 2:1, výhru domácím trefil útočník Doležal

• 9
Ze souboje dvou neúspěšných uchazečů o pohárovou Evropu vyšel lépe Jablonec, který si v 6. kole Fortuna ligy se svým soupeřem poradil 2:1 díky brankám Vladimira Jovoviče a Martina Doležala. Za hosty snižoval Tomáš Ladra. Jablonec vyhrál desáté domácí utkání v řadě a posunul se na druhé místo za Slavii. Mladá Boleslav je po neděli sedmá, ale má jedno utkání k dobru.

„Hráli jsme s týmem, který má nejlepší formu z celé ligy. Takže o to více si dnešního vítězství ceníme. Vyhrát dvakrát za sebou doma, to je vždy důležité,“ citoval klubový web z tiskové konference jabloneckého trenéra Petra Radu, který odkoučoval 350. zápas v české lize.

Mladé Boleslavi po čtvrteční vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

rumunským týmem FCSB scházeli zranění útočníci Komličenko a Mešanovič, který dal hattrick v minulém kole proti Spartě. V ofenzivě tak dostali šanci Jiří Klíma a Auer.

„Hlavně v pátek byla vidět na hráčích i na celém klubu taková skepse. Ale motivací bylo hrát dobře dál v lize a znovu si pohárovou Evropu vybojovat. Je to po pohárovém vyřazení pro nás další hořká pilulka,“ uvedl mladoboleslavský kouč Jozef Weber.

V první půli se hrál vyrovnaný zápas. V desáté minutě Holíkova tečovaná střela skončila těsně vedle, od pět minut později pak na opačné straně vytáhl Hrubý Budínského povedenou střelu zpoza vápna.

Ve 22. minutě udeřili domácí. Jovovič vybojoval míč u autové čáry, navedl si ho na hranici vápna a přízemní střelou překonal Šedu. Černohorský záložník dal soutěžní gól poprvé od konce března.

Poté hlavičkoval nepřesně domácí Doležal a na druhé straně hosté z několika centrů před pauzou výrazněji nezahrozili. Po přestávce začali Mladoboleslavští náporem, ale v ofenzivě jim viditelně chyběly zraněné opory.

To Jablonec si počínal v koncovce lépe. V 65. minutě domácí po přímém kopu rozebrali obranu a po Sýkorově centru se prosadil hlavičkou Doležal. Hned za necelé dvě minuty mohl snížit Fulnek, ale branku přestřelil.

Zdramatizovat utkání dokázali hosté až deset minut před koncem. Budínský přihrál Ladrovi a ten před Hrubým nezaváhal. Vzápětí mohl Jablonci vrátit dvougólové vedení střídající Kratochvíl, radost mu však pokazila tyč. Domácí už těsný náskok udrželi.

„Prohráli jsme, ale mužstvo podalo dobrý výkon. Dojeli jsme na neproměňování šancí. Bohužel jsme si nechali za naší převahy dát na 0:2. Ale co se týče herního projevu, to vše bylo v pořádku. Jediné co nám vadí, je konečný výsledek. Pokud budou hráči podávat takového výkony, tak o nás nemám strach,“ uvedl Weber.

„Aktivně jsme chtěli vstoupit do druhé půle, ale to se nám nepovedlo. Něco jsme přečkali a sami dali druhý gól z nacvičeného signálu. I poté nás Boleslav přehrávala, dovedli jsme to i se štěstím do vítězného konce,“ dodal Rada.