TO JE ŠKODA! Výmluvným gestem reaguje liberecký útočník Michael Rabušic na...

TO JE ŠKODA! Výmluvným gestem reaguje liberecký útočník Michael Rabušic na nevyužitou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

V Liberci je něco špatně. V Evropské lize válí, v české se souží

• 23
Fotbalisté Liberce z pohárů vyprovodili Udine či Curych, porazili Estoril a zaskočili i Sevillu. Na domácí scéně ovšem jen remizovali 0:0 s posledním Znojmem. "Hráli jsme strašně, ani se na to nedalo koukat. Něco je špatně," řekl útočník Michael Rabušic.

Stačí pohled na ligovou tabulku a je jasné, co je (mimo jiné) špatně: Liberec zapomněl střílet góly. Drží se sice špičky, přesto má pasivní skóre 14:15 a průměr na zápas těsně přes jeden gól.

Sparta, Plzeň i Teplice nastřílely více než dvakrát tolik branek, což je povážlivý rozdíl. Sám Rabušic se v letošním ligovém ročníku trefil jen třikrát. V prvním poločase proti Znojmu měl dvě gólové šance.

Liberec soupeře ze Znojma doma v prvním poločase zatlačil a prořídlé tribuny očekávaly, že po obrátce rozhodne zápas. Jenže omyl. Severočeský favorit postupem času ještě víc uvadal a v závěru mohl být rád, že brankář Hroššo, který dostal v lize šanci poprvé, zneškodnil tři nebezpečné šance Znojma.

"Druhý poločas byl z naší strany velice špatný, chyběla nám větší kvalita v koncovce a odvaha. V závěru nás podržel Lukáš Hroššo, chytil dva góly. Nakonec jsme mohli být rádi i za ten bod," přiznal kouč Jaroslav Šilhavý.

Liberec nemá čas na dlouhé rozbory nezdaru se Znojmem, ve čtvrtek ho čeká důležitá bitva ve španělské Seville, která může tým posunout k senzačnímu postupu do jarních bojů Evropské ligy.

"Před důležitými evropskými zápasy jsme v lize vždycky dostali nálož, teď je to jen nula nula, takže nás to snad nepoznamená," říká Rabušic s nadějí i trochou ironie.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37