Trenér Jihlavy Luděk Klusáček se při přípravném duelu se Slovanem asi hodně divil. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava dostala šest gólů od Slovanu, Slavia remizovala s Vlašimí

• 50
Začátek letní přípravy se vůbec nepovedl fotbalistům Jihlavy. Se Slovanem Bratislava prohráli 0:6. Moc se nepředvedla ani Slavia, která sice vedla nad domácí Vlašimí po poločase 2:0, druholigový soupeř však po přestávce vyrovnal na konečných 2:2. Brno remizovalo 2:2 s Myjavou a Teplice rozstřílely 17:0 Radčice, které hrají okresní přebor.

Jihlavský kouč Luděk Klusáček nasadil kombinovanou sestavu, v níž nechyběli ani junioři, a bylo to od začátku znát. Třetí tým uplynulé sezony slovenské ligy poprvé gólově udeřil už v první minutě a poté většinu času ovládal hru. Branky si Slovan rovnoměrně rozdělil do obou poločasů.

Slavia v premiéře pod Uhrinem lépe zvládla první poločas. Hned v úvodu se trefil nováček Radek Voltr, který od začátku týdne trénuje s Pražany. Druhý gól přidal Josef Bazal. V druhém poločase Uhrin prostřídal sestavu a červenobílí náskok ztratili. Remízu domácí Vlašimi zajistil v 78. minutě Petrů z penalty za ruku.

„V první půli jsme hráli velice dobře. Vystřídali jsme 22 hráčů, je to příprava. Včera jsme trénovali třikrát a dnes jsme měli trénink dopoledne, takže toho hráči mají dost. Samozřejmě ale nejsem rád, že jsme nevyhráli, protože jsme dostali zbytečné góly,“ řekl pro slávistické internetové stránky Uhrin, který dal volno kanonýrovi Milanu Škodovi.

Remízou 2:2 začalo přípravu i Brno, které hrálo s devátým týmem minulé sezony slovenské ligy Myjavou. Všechny čtyři góly padly v první půli. Teplice pak v rámci propagační akce „Kopeme za fotbal“ rozstřílely 17:0 Radčice, které hrají okresní přebor. Čtyři branky dal Roman Potočný.

Vlašim - Slavia 2:2 (0:2).

Branky: 55. Nečas, 79. Petrů z pen. - 7. Voltr, 35. Bazal. Sestava Slavie: I. poločas: Hrubeš - Michal Švec I, Latka, Deli, M. Dostál - Mičola, Baéz, R. Hrubý, Bazal - Piták, Voltr. II. poločas: Rakovan - Mikula, Bílek, Kodr, M. Černý - Fotr, Boudjemaa, Souček, Kenija - M. Červenka, Diop. Trenér: Uhrin ml.

Zbrojovka Brno - Spartak Myjava 2:2 (2:2)

Hráno v Uherském Brodě.
15. P. Buchta, 27. Michal Škoda - 1. Sládek, 39. Marcek.  Sestava Brna - I. poločas: Melichárek - Pašek, P. Buchta, Malík, Keresteš - Vávra, Zavadil, Lacko, Michal Škoda - Moukanza - Čtvrtníček. Trenér: Kotal. II. poločas: Martin Doležal II - Sedlo, Malík, Lutonský - D. Pospíšil, R. Buchta, Lacko, Weber - Klán, Přichystal, Slančík. Trenér: Kotal.

Teplice - Sokol Radčice 17:0 (7:0)

Hráno v Proboštově (2x30 minut)
35., 38., 39. a 48. Potočný, 3., 10. a 27. Kapolongo, 46. a 58. Balázs, 13. Ljevakovič, 21. Mozol, 22. Chukwuma, 23. Hora, 33. vlastní Řehák, 57. Bratanovič, 59. Polanský, 59. Urma. Hráno 24. června v Proboštově. Sestava Teplic I. poločas: Lipš - Vondrášek, Matula, Hošek, Krob - Hora, Mozol, Ljevakovič, Jindráček - Kapolongo, Chukwuma. II. poločas: Lipš - Drame, Lüftner, Jablonský, Urma - Polanský, Breite, Richter, Balázs - Bratanovič, Potočný.

Jihlava - Slovan Bratislava 0:6 (0:3)

Hráno ve Žďáru nad Sázavou
Vysočina Jihlava - Slovan Bratislava 0:6 (0:3)
1. Zrelák, 37. Hudák, 40. Lásik, 49. Vittek, 51. Peltier, 61. Miklós. Sestava Jihlavy: I. poločas: Hanuš - Marek, Tlustý, Kryštůfek, Chyla (26. Klusák) - Nerad, Přeučil, Štěpánek, Šulek - Teplý, Klíma. II. poločas: M. Kolář - Sladký, Pedro, J. Krejčí, Klusák - Kukol, Opluštil, Nerad (56. Demeter), Batioja - Duba, Mešanovič. Trenér: Klusáček.