Jakub Pokorný odhlavičkovává před baníkovskou brankou, kterou hájí Petr Vašek.

Jakub Pokorný odhlavičkovává před baníkovskou brankou, kterou hájí Petr Vašek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Olomouc 1:1, Baník vedl, hosté bod v souboji nováčků vydřeli

• 75
Fotbalisté Ostravy už na vítězství čekají deset zápasů, s Olomoucí remizovali v 11. ligovém kole 1:1. Domácí Baník přitom vedl, ačkoliv gólové akci Hrubého předcházel Barošův faul na brankáře. Sigma vyrovnala zásluhou Moulise dvacet minut před koncem po závaru a neprohrála poosmé v řadě.

Rozjetá Sigma se v první půli s rolí papírového favorita příliš nevyrovnala. I když na ní především v ofenzivní mezihře byla vidět větší herní pohoda i sebevědomí, narazila na disciplinovaný odpor Ostravy, která tentokrát defenzívu zvládala bez větší chyb a odpustila si domácí kolorit v podobě rychle obdrženého gólu.

ON-LINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Hanáci z úvodní platonické převahy vytěžili všehovšudy jedinou ránu na bránu, která z Houskovy kopačky sice gólmana Vaška ve 13. minutě možná zaštípala, ale moc šancí na průnik do sítě neměla.

Baník ale optický tlak Sigmy po dvaceti minutách potlačil, jenže v předfinální fázi nadějné situace kazil vlastní nepřesností. Až v 32. minutě dokázal Granečný po úniku z levé strany najít Hrubého, ale jeho hlavičku k tyči Buchta chytil.

Vzrůstající aktivita Ostravy ale padla na úrodnou půdu v úvodu druhé půle. Hrubý se na přední tyči hlavou opřel do dalšího centru Granečného a přehodil Buchtu. O jeden centr dříve ale Baroš ve výskoku fauloval brankáře Olomouce. Rozhozené Sigmě mohl Hrubý zakrátko uštědřit další ránu, ale po chytré přihrávce Baroše ze sóla Buchtu neprostřelil.

Olomouc marně rozplétala domácí obranu 68 minut. Pak Hanákům konečně vyšel pas za obranu, ale střídajícího Chorého v jasné šanci vychytal Vašek. Otřesený gólman byl po srážce krátce v bezvědomí, několik minut ošetřován  a na střet si po zápase nepamatoval. Domácí jakoby vypadli z tempa. Hned poté totiž po obrovském závaru doslova propasíroval balon do sítě zblízka střídající Moulis.

Sigma v závěru cítila šanci na vítězství a tlačila se dopředu. Po nastřelené ruce Šindeláře se pět minut před koncem dožadovala penalty, ale sudí Zelinka nechal pokračovat ve hře. V nastavení ještě musel po druhé žluté kartě do sprch hostující Houska.

Ostrava - Olomouc 1:1

Branky: 53. R. Hrubý - 75. P. Moulis. Rozhodčí: M. Zelinka - J. Paták, K. Hájek. ŽK: 45. R. Hrubý, 48. Ondřej Šašinka, 71. M. Hlinka, 83. L. Pazdera, 86. M. Baroš - 30. V. Jemelka, 39. D. Houska, 41. M. Vepřek, 90. D. Houska. ČK: 90. D. Houska. Diváci: 5 617 (37 % z kapacity 15 123)

Ostrava: P. Vašek - L. Pazdera, J. Pokorný, M. Šindelář, M. Sus - D. De Azevedo (79. T. Mičola), M. Hlinka, R. Hrubý, D. Granečný - M. Baroš, Ondřej Šašinka (79. T. Poznar)

Olomouc: M. Buchta - M. Sladký, U. Radakovič, V. Jemelka, M. Vepřek - T. Zahradníček (89. M. Hála), D. Houska, L. Kalvach, Š. Falta (67. P. Moulis) - J. Plšek, J. Texl (56. T. Chorý)