Olomouc - České Budějovice: Hubník (vpravo) a Žižka

Olomouc - České Budějovice: Hubník (vpravo) a Žižka | foto: Libor Teichmann, MF DNES

Fotbalisté Českých Budějovic uhráli další remízu

Mohli prohrát, ale také nebyli daleko od vítězství. Z Olomouce se však prvoligoví fotbalisté SK České Budějovice vrátili s remízou 1:1, už čtrnáctou v této sezoně. Historické první vítězství z Androva stadionu v I. lize nevezli, ale přesto pro ně byla cesta domů veselá. Bod ze hřiště soupeře je ziskem.

Mohlo být veseleji, kdyby Petr Benát proměnil svoji velikou šanci ve třetíminutě nastavení. Hudson ho našel zcela volného před Drobiszem, ale Benát střílel do domácího gólmana. "Kdyby tu šanci proměnil, mohli jsme vyhrát," připomněl hostující kouč Pavel Tobiáš. "Zažil jsem tady zápasy, kdy jsme byli pod drtivým tlakem. Tentokrát to neplatilo."

A měl pravdu. Jihočeši zvládli lépe první poločas, kde hlavně v úvodu dělal domácím problémy Hudson na pravé straně. V 5. minutě střílel vysoko nad. O chvíli později byl jeho pokus zblokovaný na roh, v 8. minutě si za faul na něj vysloužil žlutou kartu bek Hořava a v 10. minutě se Brazilec dožadoval odpískání penalty po střetu s obráncem soupeře v šestnáctce Sigmy.

Hráči Olomouce těžko překonávali českobudějovickou obranu. Když už se to povedlo, stříleli vedle. Do druhého poločasu se role obrátily.
Domácí hráli, hosté bránili. Ale ještě než stihli Olomoučtí vystřelit na branku, udělal to za ně českobudějovický Riegel. Melinho zahrával trestný kop a efektní rybička hostujícího obránce znamenala vedení domácího celku.

"Vlastní gól nás srazil," říkal Tobiáš. "Nicméně hráči nadále pracovali." Svěřenci Pavla Tobiáše mohli být v té fázi zápasu rádi, že neinkasovali podruhé. Kobylík se v 68. minutě ocitl sám před Kučerou, ale ten ho vychytal. O dvě minuty později trefil z velké dálky břevno.

V posledních deseti minutách zase začali hrát Českobudějovičtí. Riegel zkoušel nejprve v 81. minutě z pravé strany střílet, ale Drobisz kryl. V 85. minutě Riegel nacentroval. Sedláček vstřelil hlavou svůj první jarní gól a vyrovnal.

V 87. minutě upadl v šestnáctce po souboji se Šímou domácí Nuc, ale rozhodčí domácími požadovanou penaltu neodpískal. "Kontakt tam byl, ale je to na posouzení rozhodčího," uvedl hostující záložník Petr Šíma.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37