Zlínský Ekpai v souboji s Kocičem z Bohemians. | foto: ČTK

Zlín ztratil vyhraný zápas. Nepochopitelné, zlobil se Petržela

• 6
Fotbalisté Zlína přišli podruhé v krátké době o vítězství poslední akcí zápasu. Po ligové remíze 1:1 proti Bohemians se musí pořád strachovat o udržení. „Nepochopitelné. Na takovou situaci jsme se připravovali,“ rozčiloval se kouč Zlína Vlastimil Petržela.

Nelichotivými výrazy se titulovali fotbalisté Fastavu Zlín bezprostředně po domácím zápase proti Bohemians 1905. Dva týdny poté, co přišli o vítězství v Jihlavě z poslední akce soupeře, ztratili stejným způsobem výhru doma. Místo vítězství museli kousat remízu 1:1.

„Připadá mi, že jsme jak žáci nebo dorostenci, protože tohle se nám stalo už podruhé. Když se nedokážeme ponaučit, tak jsme debilové,“ vypálil kritiku do vlastních řad záložník Daniel Holzer.

„Šílené. Co k tomu říct. Jednoduchý nákop a vyrovnání na 1:1. Celý zápas se zajišťujeme, a v 93. minutě uděláme takovou chybu. Naše hloupost,“ přidal se gólman Zdeněk Zlámal.

Zlín měl oba duely za stavu 1:0 pod kontrolou, jenže si nepohlídal dlouhý míč. Brankář Fryšták ho přitom pod tlakem odkopával nazdařbůh, jenže Bačo a Bijimine se nedomluvili, balon propadl za jejich zády, kde ho po pár krocích poslal osamocený Martin Hašek k tyči podél bezmocného Zlámala.

„Nepochopitelné. Na takovou situaci jsme se připravovali,“ bědoval kouč Zlína Vlastimil Petržela. U půlící čáry měl připravené třetí střídání, avšak Janíček na hřiště ani nevběhl. „Stál tam tři minuty, jenže jsme nedokázali odkopnout míč,“ kroutil hlavou Petržela.

Zlín tak neudržel vedení, které zařídil už ve 2. minutě pohotovou střelou z úhlu Ekpai, a čtyři kola před koncem se musí pořád strachovat o udržení v nejvyšší soutěži. Sice zůstal devátý, předposlední Ostrava je už ale čtyři body za ním.

„Jsem naštvaný, také jsem chtěl mít klid. Tyhle tři body nás mohly zachránit,“ věděl Petržela. Los jeho týmu je přitom těžký. Třikrát se střetne s týmy bojujícími o evropské poháry a navrch ho čeká derby na Slovácku. A doma na jaře už tři roky nezvítězil. „Každý soupeř je hratelný,“ prohodil Petržela před pátečním duelem na Spartě.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41