Jan Vodháněl z Bohemians zahrává rohový kop v utkání proti Mladé Boleslavi.

Jan Vodháněl z Bohemians zahrává rohový kop v utkání proti Mladé Boleslavi. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Bohemians - Liberec 2:1, prvními ligovými góly zařídil výhru Vodháněl

• 45
O vedení přišli, pak si jej opět vzali zpátky. Fotbalisté Bohemians zvítězili v 8. kole Fortuna ligy 2:1 nad Libercem, obě trefy pražského celku zaznamenal Jan Vodháněl. Za hostující Slovan, který prohrál po dvou předchozích výhrách v soutěži, skóroval Oscar. Domácí zdolali v lize Severočechy po pěti zápasech.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Nejprve parádní sólo, poté prázdná branka. Na tenhle zápas asi Vodháněl, hlavní hvězda duelu, jen tak nezapomene. V české nejvyšší soutěži skóroval premiérově, svými góly měl hlavní podíl na výhře Bohemians.

První poločas dlouho žádné vzrušení nenabídl. Bohemians se snažili hrozit dlouhými auty do vápna, ale žádný z nich nepřinesl ohrožení Nguyenovy branky. Po půlhodině odcentroval Vacek na zadní tyč na Vodháněla, který na míč nedosáhl.

„Domácí nás první poločas uspali takovou hrou, kdy nehráli moc přes střed, nehráli aktivně, spíše to byly překopávané míče, dlouhé auty. Vždycky, než pro to Podanka (Podaný) došel, tak uplynuly tři minuty. Nedokázali jsme se dostat do tempa,“ stěžoval si liberecký trenér Pavel Hoftych.

Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu Hůlka po Jindřiškově centru prodloužil míč na Krcha, jenž hlavou překonal Nguyena. Kvůli Krchově ofsajdu však gól neplatil.

Neuznaná branka nemrzela domácí dlouho. Pět minut po změně stran se ve středu hřiště ujal balonu Vodháněl, jenž se zbavil pěti protihráčů, naběhl si do pokutového území a střelou na bližší tyč otevřel skóre. Dvaadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi zaznamenal první ligovou trefu.

„Šli jsme do vedení po neskutečné individuální akci. Tohle se jen tak nevidí. Kdo dneska přišel, tak na to nezapomene,“ rozplýval se Martin Hašek, kouč Bohemians.

V 69. minutě Slovan využil první šanci a srovnal. Malinský našel ve vápně osamoceného Oscara, který zakončením ze vzduchu pokořil brankáře Fryštáka.

O deset minut později si domácí málem vzali vedení zpátky. Podaný nacentroval do vápna na Ugwua, jehož hlavičku Nguyen vytěsnil na roh.

Pár minut před vypršením řádné hrací doby se Bohemians dočkali. Ugwu si poradil se dvěma hostujícími hráči a tváří v tvář Nguyenovi se místo kličky rozhodl pro přihrávku na nabíhajícího Vodháněla, jenž druhým gólem v utkání zařídil domácím plný bodový zisk.