Plzeňský gólman Aleš Hruška se ohlíží za míčem v remízovém zápase s Příbramí. | foto: ČTK

Hruškovy lapálie. Dostat tři góly ze čtyř střel je extrém, nelíbilo se trenérovi

• 57
Začal sezonu jako plzeňská jednička, jenže od začátku roku dostal v lize šanci jen dvakrát proti Příbrami. A napodruhé prožil jeden ze svých vůbec nejhorších zápasů. Gólman Aleš Hruška chyboval a pozice fotbalistů Viktorie v boji o poháry se po domácí remíze 3:3 výrazně zhoršuje.

Ze tří inkasovaných gólů nese pětatřicetiletý brankář podíl na dvou z nich. Ve 23. minutě pozdě reagoval a nedosáhl na přízemní pokus Martina Nového, který natáhl ke střele z pořádné dálky. V nastaveném čase druhé půle pak nestačil na pokus Filipa Zorvana, jenž pálil spíš tak na náhodu zpoza pokutového území.

Plzeň - Příbram 3:3, divočina, dva góly v nastavení a rána v boji o Evropu

„Bude to na hlubší analýzu. Inkasovat tři góly ze čtyř střel, to je extrém. Obzvlášť v takovém očekávání, které máme,“ hodnotil Hruškův výkon plzeňský kouč Adrian Guľa.

Gólman, který právě v Příbrami strávil před příchodem na západ Čech sedm sezon, dostal šanci namísto zraněného Jindřicha Staňka. V jarní části fotbalového ročníku chytal převážně pohárové zápasy, semifinále MOL Cupu proti Teplicím už ale sledoval jen z lavičky.

Tentokrát naskočil mezi tyče, sobotní střetnutí by však nejradši z paměti vytěsnil. „Nezkušené mužstvo si může vybrat slabší chvilku, ale ne tak zkušení frajeři jako u nás,“ zlobil se Guľa na defenzivní činnost Viktorie v průběhu remízového utkání.

Ztráta je o to bolestivější, že se Plzeň probrala z dvoubrankového deficitu a výsledek otočila. V šesté nastavené minutě ovšem přišla ohromná rána.

Hruška se v brance objevil po měsíční pauze. Příbram se ale na jeho start speciálně nepřipravovala, využít nerozchytaného brankáře nebylo v plánech Jozefa Valachoviče. „Vůbec ne. Aleše znám ještě z Příbrami, když jsem dělal asistenta. Je to velmi kvalitní gólman a nevím, jestli tam vůbec na nějaké brance měl vinu. Nám bylo celkem jedno, jestli bude v brance Hruška, nebo Staněk,“ pronesl trenér hostů.