Fotbalisté Českých Budějovic se radují z gólu proti Bohemians. | foto: ČTK

Č. Budějovice - Bohemians 3:0, jasná záležitost, domácí mají první výhru sezony

• 7
Konečně se dočkali. Fotbalisté Českých Budějovic si v 5. kole Fortuna ligy poradili doma s Bohemians v poměru 3:0 a připsali si první tři body v nové sezoně. Do vedení je poslal na konci poločasu Adediran, náskok ve druhé půli navýšil Havel, výhru stvrdil v závěru Osmančík. Hostům se tak nepovedlo odčinit porážku z minulého kola.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Získali jsme obrovsky důležité vítězství a tři body. Jsem moc rád za kluky, že za výhrou šli, a taky za sebe, že jsme dodrželi předsevzetí, které jsme si dali před zápasem, ať se to týká disciplíny nebo taktiky,“ řekl trenér Budějovic Marek Nikl.

Téměř celý první poločas se hrálo opatrně a bez šancí. Oba celky se zaměřily především na to, aby neudělaly chybu. Až těsně před přestávkou mohli udeřit hosté. Po dlouhém pasu z levé strany se do míče opřel Köstl a z úhlu těsně minul branku.

„Vnímali jsme, že teď je potřeba to uhrát a nikdo nechtěl riskovat, že by se stala nějaká chybička,“ doplnil Nikl.

V nastaveném čase první části se dostali k sérii tří rohů Jihočeši. První dva Bohemians odvrátili, ale při třetím pokusu se Quadri Adediran vzdálil bránící dvojici Hybš, Křapka a hlavou poprvé v ligové sezoně skóroval.

Z Českých Budějovic jako kdyby spadla nervozita a v úvodu druhého poločasu byly nebezpečnější. V 57. minutě měl na noze druhý gól Čermák, ale jeho pokus bránící hráči Boheminas zblokovali na roh. Po něm se míč dostal k Suchanovi, směr jeho střely změnil hlavou kapitán Lukáš Havel, který rovněž premiérovým zásahem v ročníku nejvyšší soutěže zvýšil na 2:0.

Českobudějovický útočník Quadri Adediran se raduje ze svého gólu.

„Ta první branka byla z naší strany dárek pro domácí. Navíc jsme ve druhém poločase nezvládli další standardní situaci a dostali z toho druhý gól. V minulé sezoně jsme dokázali standardní situace ubránit, ale teď se nám to nedaří,“ povzdechl si kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Bohemians se po zbytek zápasu snažili na soupeře něco vymyslet, ale pozorně hrající Dynamo nepřekvapili. V 85. minutě sice Mužík přeloboval domácího brankáře Janáčka, ale míč odvrátil Havel. V závěru utkání se ještě rýsovala dobrá příležitost pro Kozáka, jeho ránu však zablokoval střídající Skalák.

Dynamo potvrdilo vítězství v 89. minutě, kdy po přestávce Zdeňka Ondráška pohodlně přidal třetí gól střídající Pavel Osmančík, bývalý hráč Bohemians 1905. V ligové sezoně se zapsal mezi střelce podruhé.

Jihočeši zdolali v nejvyšší soutěži Bohemians počtvrté za sebou a doma dokonce popáté v řadě. V ligové sezoně jako poslední tým poprvé bodovali, navíc premiérově neinkasovali. Doposud přitom obdrželi v nejvyšší soutěži 17 branek, nejvíce ze všech mužstev. Pražané prohráli venku v lize po třech výhrách.