Liberecký záložník Lukáš Červ (vpravo) v souboji s Matějem Pulkrabem z Mladé Boleslavi | foto: ČTK

Liberec - Ml. Boleslav 2:1, odveta za pohár nevyšla, domácí výhru řídil Ghali

• 1
Po postupu v domácím poháru dokázali fotbalisté Liberce doma porazit Mladou Boleslav i v lize, když v jejím šestnáctém kole rozhodl dvougólový Ghali a zajistil vítězství 2:1. Hosté se radovali jen po Pulkrabově trefě.

„Nevěděli jsme, co s námi udělá reprezentační pauza. Chtěli jsme potvrdit poslední výsledky, dosáhli jsme velmi cenného a důležitého vítězství,“ řekl na tiskové konferenci liberecký trenér Luboš Kozel.

Týmy se utkaly po necelém měsíci, 1. listopadu Slovan v osmifinále domácího poháru porazil Boleslav 1:0. Severočeši i tentokrát začali lépe a v sedmé minutě skórovali.

Preisler přihrál do vápna, hostujícímu obránci Suchomelovi se možná i vinou těžkého terénu nepovedlo míč odvrátit a Ghali střelou k tyči nedal Trmalovi šanci. Třiadvacetiletý nigerijský záložník se trefil v české lize poprvé. „Hezká akce, Ghali to dobře zavřel,“ podotkl Kozel.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V 10. minutě Středočeši srovnali. Kušej, který v pondělí proti Moldavsku debutoval v českém reprezentačním „áčku“, odcentroval na bližší tyč a bývalý hráč Slovanu Pulkrab hlavou překonal Bačkovského.

Proti svému někdejšímu zaměstnavateli se prosadil i ve druhém vzájemném utkání v ligové sezoně. V červencovém duelu se podílel na remíze 2:2, přestože v něm Liberečtí vedli o dvě branky a ještě dohrávali v přesilovce.

Zápas nadále pokračoval za hustého sněžení. V 18. minutě domácí gólman zastavil Marečkův pokus. Na další příležitosti se pak chvíli čekalo, až v 36. minutě Pulkrab přihrál v šestnáctce pod sebe a Kušejovu ránu vytáhl Bačkovský nad břevno. V závěru úvodního dějství stoper Chaluš dlouhým pasem za hostující obranu našel Tuptu, jenže ten vyběhnutého Trmala nepřeloboval.

Liberecký brankář Hugo Jan Bačkovský

Po přestávce Suchomelovu hlavičku zastavil Bačkovský. „Druhá půle začala hustým sněžením. Nebylo to moc o fotbalové kráse, spíše taková válka. Nějakých 20 až 25 minut jsme měli takový optický tlak, akorát tam nebyla žádná vyložená šance,“ litoval mladoboleslavský trenér Marek Kulič.

V 70. minutě si Ghali navedl míč na levou nohu a povedenou střelou z hranice vápna vystřelil svému mužstvu plný bodový zisk. „Myslím, že takovou střelu jsem u něj asi ještě neviděl,“ řekl s úsměvem Kozel.

Ghali měl z branky velkou radost. „Když jsem dostal míč, hned jsem si ho chtěl hodit na střed a na levou nohu, kterou mám lepší než pravou. Byl z toho hezký gól,“ řekl Ghali. „Měl jsem hodně dobrých zápasů, ale tenhle byl v kariéře nejlepší. První dva góly v české lize, jsem za ně šťastný. Věřím, že další přijdou,“ doplnil.

Slovan v lize porazil Mladou Boleslav po čtyřech utkáních a doma v nejvyšší soutěži s ní prohrál jediný z posledních 17 duelů. Svěřenci trenéra Marka Kuliče potřetí z minulých čtyř venkovních ligových zápasů nebodovali.

„Nebylo to na tom terénu o fotbale, byla to holomajzna. Ale když už máte utkání rozehrané, už se to asi musí dohrát,“ podotkl Kulič.