Jablonec - Liberec: Polák bojuje s Jindříškem

Jablonec - Liberec: Polák bojuje s Jindříškem - Liberecký Jan Polák (vpravo) v souboji s Josefem Jindříškem z Jabloncem. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES

Derby v Jablonci rozhodl hostující Kisel

• 22
Jablonec - Fotbalisté Liberce podruhé během pěti dnů porazili Jablonec. Po domácím vítězství ve čtvrtfinále českého poháru 4:1 zdolali sousedního rivala i v lize a na jeho hřišti, tentokrát 2:1. V dohrávce 24. kola byli dlouho lepší domácí, dokonce i vedli. Rozhodující gól však dali hosté, čtyři minuty před koncem se trefil Kisel.
Utkání minutu po minutě

Liberec vyhrál v lize potřetí za sebou. "Ale herně jsme za předchozími zápasy zaostali. Proto mě těší jen ty tři body," řekl liberecký kouč Stanislav Griga. "Měli jsme štěstí, ale taková vítězství bývají nejcennější."

Jablonec dal první gól, měl hodně šancí, především v úvodu druhé půle, ale prohrál. Byla to jeho třetí porážka za sebou, navíc na jaře ještě doma nevyhrál.

"Nezasloužili jsme si prohrát, ale fotbal je někdy krutý," poznamenal jablonecký kouč Petr Rada. Jablonec tak čeká na výhru v derby v lize již šest a půl roku.

Hostující celek začal opatrněji, ale domácí toho nevyužili. Hrálo se ve středu hřiště, hře chyběl důraz a přesná kombinace. Aktivnější byli fotbalisté Jablonce, ale střela Loučky mířila vedle a Šenkeřík se o možnou šanci připravil sám, když si dal míč daleko od nohy.

Tempo střetnutí se zvedlo až po půlhodině hry. Po centru Michálka stačil ještě odvrátit na roh Košťál, ale ve 34. minutě se už domácí radovali. Pronikajícího Webera nestačil zastavit Lukáš, Janů nechal dost prostoru nabíhajícímu Michálkovi a ten se svým pátým gólem dotáhl na nejlepšího jabloneckého střelce Klapku.

Odpověď Liberce byla rychlá. Dvě minuty po Michálkově brance vyškrábl Špit konečky prstů technickou střelu Pospíšila na roh. Míč z něj posadil Kisel na hlavu Doška a bylo srovnáno.

Těsně před odchodem do kabin mohl dostat podruhé do vedení domácí Smíšek. Hlavou prodloužil centr Webera a dost vysunutý Čech se zapotil, aby jej v posledním momentu vyrazil.

Úvod druhého poločasu hosté doslova zaspali. Těsně po zahájení hry prokličkoval Šenkeřík až do vápna, kde stačil Košťál zblokovat jeho střelu na roh. Po třetím rohu za sebou Hrotek už Čecha překonal, ale na brankové čáře gólmana zastoupil Janů.

O dvě minuty byl tentýž hráč opět na správném místě, hosty zachránil podruhé po další hlavičce Hrotka.

Na druhé straně měl šanci Pospíšil, ale z dobré pozice namířil jen do boční sítě.

Když se již zdálo, že zápas spěje k remíze, stačil Slepičkovu střelu domácí brankář Špit jen ztlumit a důrazný Kisel rozhodl. Postral se tak o to, že po třech remízách za sebou mělo
prvoligové severočeské derby znovu vítěze.

JABLONEC - LIBEREC 1:2 (1:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 34. T. Michálek
Góly: 37. L. Došek, 86. K. Kisel
Sestavy: M. Špit - J. Laštovka, J. Svojtka, R. Hrotek, L. Loučka - T. Michálek, F. Klapka, L. Hušek, J. Weber (90. J. Nesvadba) - P. Smíšek (83. J. Jindřišek), Z. Šenkeřík (79. M. Kordula)
Sestavy: M. Čech - P. Šinglár, P. Košťál, P. Lukáš, T. Janů - P. Papoušek, K. Kisel, J. Polák, D. Pudil (70. J. Hamouz) - M. Pospíšil (76. M. Slepička), L. Došek (90. F. Hološko)
Náhradníci: T. Lovásik, D. Perišič, R. Čížek
Náhradníci: Z. Hauzr, R. Hochmeister, F. Dort
Žluté karty: 40. L. Loučka, 77. P. Smíšek