Co jsme nedali, to se jen tak nevidí, řekl Ščasný

• 9
Mladá Boleslav - Být na hřišti Luboš Pecka v loňské formě, museli včera fotbalisté Mladé Boleslavi porazit Zlín snad 5:1. Jenže nejlepšího střelce ligy prodali Středočeši do Německa a bez něj se v koncovce trápí. Včera zahodili snad deset velkých šancí a nečekaně podlehli Zlínu 0:1. "Co neproměnil třeba Táborský, to se jen tak nevidí," řekl boleslavský kouč Zdeněk Ščasný.

Jmenovat ale zrovna tak mohl i další hráče. Holub, Mendy, Vaněček, Rajnoch... "Prostě nám to tam nespadlo. To je fotbal," glosoval záložník Marek Matějovský.

Když s novináři smutným hlasem mluvil, jako kontrast zněl ze zlínské kabiny hlasitý oslavný chorál: Vysoký jalovec, vysoký jako já...

Boleslav doplatila na chyby z úvodu zápasu. Žůrek nejprve obranu dvakrát varoval, ale potřetí už "sprinter" ligy udeřil.

"Gólu předcházela obrovská individuální hrubka," řekl kouč Ščasný.

Podepsáni pod ní jsou Vaněček s Rolkem.

Zatímco v první půli ještě Zlín odpovídal na boleslavské šance snahou o rychlé útočné výpady, ve druhé půli už to byla vyloženě hra na jednu branku. "Hráčům nemůžu nic vytknout," uvedl Zdeněk Ščasný. "Podruhé za sebou nám doma nebylo přáno."

Ano, Boleslav doma prohrála podruhé v řadě. I minule proti Liberci přitom měla mnohem víc šancí než protivník.

"Soupeři tady brání. My se vždy snažíme hrát fotbal a hrajeme ho. Jenže v koncovce tu převahu nevyjádříme," litoval Matějovský.

V lize hrál zápas číslo 100. Ovšem se smutným koncem. "Nevím, co k tomu říct. Tolik šancí..."

Už ve čtvrtek čeká Mladou Boleslav utkání Poháru UEFA se špičkovým španělským týmem Villareallem. Na hledání střelecké mušky tedy hráči mají čtyři dny.

ZKLAMÁNÍ. Boleslavský útočník Alexander Mendy odchází se sklopenou hlavou ze hřiště po porážce se Zlínem.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44