Mladá Boleslav - Brno,  Tomáš Došek ( vlevo), Rajnoch

Mladá Boleslav - Brno, Tomáš Došek ( vlevo), Rajnoch - Brněnský Tomáš Došek se snaží tělěm odstavit boleslavského Rajnocha. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Brno nadělilo Boleslavi tři góly a vyhrálo

• 10
Mladá Boleslav - Fotbalistům Mladé Boleslavi se nedaří. V lize nevyhráli už čtyři zápasy za sebou. Naposledy nestačili ve 23. kole před vlastními fanoušky na Brno, které si z města automobilů odvezlo tři body za vítězství 3:1. Hosty dostal do vední už v první minutě Střeštík. Pak se sice Boleslavi podařilo srovnat, ale Brňané dokázali ve druhém poločase vstřelit ještě dva góly.

Boleslav se doma poprvé pod vedením kouče Karla Stannera toužila vytáhnout a sejmout ze sebe nálepku týmu, z něhož na vlastním hřišti už nejde strach. Středočeši jen těžko mohli zápas začít horším způsobem: už po 24 vteřinách nechal domácí stoper Rolko v pokutovém území až příliš mnoho prostoru Střeštíkovi a novopečený reprezentant chytrým obstřelem zařídil brněnské vedení.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Střeštíkova blesková trefa byla nejrychlejším ligovým zásahem letošní sezony a zařadila se na páté místo v historické tabulce za rychlé trefy Lokvence,Lustrinelliho, Metelky a Krause.

"To se nesmí stávat, abychom doma takhle rychle inkasovali. Ta branka nás zase posadila na zadek, od začátku jsme tahali za kratší provaz," kabonil se po utkání domácí trenér Karel Stanner.

Boleslav zapadla do zmaru nevýrazných letošních výkonů a její sterilní ofenziva pro Brno, které z posledních dvou zápasů získalo jediný bod, nebyla žádným nebezpečím. Naopak hosté mohli po dvaceti minutách vést už o dvě branky, jenže Besta po chybném vyběhnutí gólmana Millera zamířil těsně vedle.

Chvílemi nezáživnou partii oživil nevídaně brněnský kouč Uličný, když hlasitě nabádal své hráče Pavlíka a Střeštíka, ať nesimulují. Tím možná oslovil i Květu Jeriovou-Peckovou, která jako předsedkyně českého klubu fair-play zápas sledovala, protože před zápasem domácímu záložníkovi Kalinovi předala cenu za loňské gesto na hřišti Bohemians.

"Pokud chcete vyhrát, tak se agresivitou musíte soupeři přizpůsobit. Bál jsem se, abychom osobní souboje neprohrávali a chtěl, aby hráči stáli na nohách. Jednou Pavlík spadl a hned z toho byla u naší branky nebezpečná situace," vysvětloval neobvyklý výstup brněnský kouč Petr Uličný.

Domácím fandům však nebylo veselo při pohledu na hru jejich oblíbenců. Ti se až před koncem poločasu začali dostávat na dostřel, ale jejich koncovka byla i proti stále pasivnějšímu Brnu žalostná. Při premiéře v základní sestavě se tvrdou střelou neprosadil Gruzínec Ganugrava, také střela Kopice prolétla kolem tyče.

Kopic se však po poločase své velké chvíle dočkal a naladil alespoň na chvíli domácí tým na optimistickou notu. V 51. minutě si naskočil na Hrdličkův trestný kop a zblízka hlavou srovnal.

Jeho tým se však z vyrovnání netěšil dlouho. Za šest minut se obrana doširoka rozevřela před Poláchem, jenž uličkou vysunul Bestu a ten křížnou střelou vrátil Brnu vedení a oslavil tak návrat do sestavy po dvouzápasové auze zaviněné zraněním.

Otřesení Středočeši na nepříznivý vývoj vůbec nebyli schopní reagovat, nepomohlo ani to, že ve snaze o získání alespoň jediného bodu operovali na hřišti se čtyřmi hrotovými hráči.

S Holubovou střelou si ale poradil brankář Lejsal a pokus o závěrečný nápor také vyšuměl do ztracena. Navíc zkázu domácích minutu před vypršením normální hrací doby zpečetil brněnský špílmachr Polách. Ten se postavil k trestnému kopu a precizní ranou dal pojistku na premiérové brněnské vítězství na boleslavské půdě, které drží vítěze ve hře o pohárové příčky.