Petr Hronek z Bohemians (vlevo) si kryje míč před Ondřejem Zmrzlým z Olomouce.

Petr Hronek z Bohemians (vlevo) si kryje míč před Ondřejem Zmrzlým z Olomouce. | foto: ČTK

Bohemians - Olomouc 0:0, opatrný zápas v Ďolíčku, Sigma má devátou remízu

• 0
Olomoučtí fotbalisté remizovali v 19. ligovém kole už podeváté v sezoně. Bezbrankový výsledek tentokrát uhráli v Praze na Bohemians.

Pražané nenavázali na předchozí dvě vítězství, ale už počtvrté za sebou neprohráli. Na desátou Sigmu nadále ztrácejí v neúplné tabulce čtyři body.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Domácí kapitán Jindřišek nastoupil k zápasu v den 40. narozenin a se stejným číslem vyběhl na trávník. Na zmrzlém terénu ve slunečném počasí se dlouho hrálo bez šancí. První náznak přišel až ve 37. minutě, kdy hostující Nešpor nabíhal na dlouhý míč, ale včasným vyběhnutím mu slibnou možnost sebral brankář Le Giang.

Větší příležitosti na obou stranách se zrodily až těsně před přestávkou. Nejprve ve 44. minutě po rohu a hlavičce Hůlky zasáhnul u pravé tyči hostující gólman Mandous. Po protiútoku na druhé straně se ocitl osm metrů před brankou v dobré pozici Daněk, ale dezorientován mířil mimo.

„Bylo nám jasné už před zápasem, že na tomto terénu to bude spíše boj. Nedalo se kombinovat, byla to oboustranně spíše kopaná,“ řekl na tiskové konferenci olomoucký trenér Radoslav Látal. „Olomouc nás překvapila složením sestavy. Přizpůsobila ji terénu, na kterém se nedalo kombinovat a byla to tedy spíše válka,“ doplnil kouč Bohemians Luděk Klusáček.

V 54. minutě musel střídat domácí stoper Hůlka, který byl po tvrdé srážce se Zmrzlým značně otřesený a trávník opustil na nosítkách. Pražané měli krátce poté dosud největší šanci, po tvrdém střeleckém pokusu Necida z hranice šestnáctky ale Sigmu podržel Mandous.

„Lukáš má podle prvních informací lékařů rozbitou bradu a těžký otřes mozku. Další zprávy budeme mít až po vyšetření v nemocnici, kam již odjel,“ řekl Klusáček.

V 70. minutě měl již podruhé možnost rozhodnout olomoucký Daněk, ale znovu při střele uprostřed šestnáctky selhal. Na rozdíl od první situace branku trefil, jeho přízemní pokus byl však nedůrazný a domácí gólman ho dokázal zneškodnit. Bohemians ani v druhém utkání této sezony nedokázali proti Hanákům skórovat, v září v Olomouci prohráli 0:3.

„Bylo jasné, že to bude zápas o jedné šanci a tu měl v druhém poločase Daněk. Bohužel ji nedal,“ uvedl kouč Látal. „Zápas skončil zaslouženou remízou, ani moc šancí jsme neviděli,“ doplnil Klusáček.