Brno: Zbončák bojuje s Pospěchem

Brno: Zbončák bojuje s Pospěchem - Brněnský Zbončák (vpravo) bojuje o míč s Pospěchem z Ostravy | foto: Radek Miča, MF DNES

Baroš zajistil Baníku bod až z penalty

• 28
Brno - Ostravští fotbalisté uhráli v Brně remízu 1:1 a posunuli se na čtvrté místo ligové tabulky. O vyrovnání se zasloužil sedm minut před koncem nejlepší muž na hřišti, ostravský útočník Milan Baroš svou šestou brankou v sezoně. Zápas začal minutou ticha za oběti teroristického útoku na USA. Hosté byli v úvodu mnohem aktivnější a zejména Baroš dělal pomalé obraně Brna velké problémy.

Už v první minutě měl dost prostoru k tomu, aby si pečlivě připravil střelu, ale gólman Vlasák stejně jako po většinu zápasu nad soupeřovými útočníky vynikal. Brankář, který se v dresu ligového Brna objevil minulý týden po více než dvou letech, dodával svým klidem jistotu i svým spoluhráčům.

Nejlepší zákrok musel Vlasák vytáhnout po čtvrthodině hry, kdy nejdřív i přes zakrytý výhled zneškodnil Barošovu střelu a poté i Prohászkovu dorážku. Brno spoléhalo tak jako v zápase proti Jablonci na brejky a jeden z nich se jim vydařil náramně. K Pacandovi se dostal míč ve chvíli, kdy stál na hranici ostravských obránců, domácí útočník poté uplatnil svou rychlost, v šestnáctce se zbavil dvou soupeřů a i když jeho střelu Laštůvka vyrazil, Živný ji vrátil do sítě.

Ostravský kouč Jarabinský se do druhého poločasu snažil změnit stav věcí dvojím střídáním, ale poté, co odvolal Matušoviče se jeho tým proti soupeři prosazoval hůře. Málo využíval křídelní prostory a k brance se snažil protlačit středem, který hlídali zkušení Kadlec s Křivánkem.

Vyrovnání se hosté dočkali až po ojedinělé akci po pravém křídle, kde působil agilní Lukeš. Na jeho centr si naskočil Baroš společně s Křivánkem, brněnský obránce jej za dres stáhl k zemi a rozhodčí Řehoř, jenž chvíli předtím na druhé straně přehlédl faul na Šustra, nařídil penaltu. Sám postižený Baroš se z ní nemýlil a především díky němu se mohou Ostravané radovat z prvního bodu z Brna po šesti a půl letech.

BRNO - OSTRAVA 1:1 (1:0) hráno 14.9. 16:30
Góly: 26. M. Živný
Góly: 83. M. Baroš (pen.)
Sestavy: R. Vlasák - M. Kadlec - P. Baštař, P. Křivánek, M. Kotůlek (89. P. Musil) - M. Živný, Z. Valnoha, J. Paciorek (54. L. Jiříkovský), M. Zbončák - P. Šustr, M. Pacanda (73. L. Došek)
Sestavy: J. Laštůvka - P. Veselý, P. Besta, R. Bolf, Z. Pospěch - M. Lukeš, J. Dvorník, D. Bystroň (78. V. Svěrkoš), M. Matušovič (46. B. Červenka) - M. Baroš, M. Prohászka (46. L. Žůrek)
Náhradníci: L. Přibyl, P. Křap, Z. Partyš
Náhradníci: M. Raška, L. Kubica, R. Kiša, P. Bílek
Žluté karty: 55. P. Baštař