Souboj o míč v podání ostravského Tomáše Mičoly (vlevo) a Marka Janečky z...

Souboj o míč v podání ostravského Tomáše Mičoly (vlevo) a Marka Janečky z Karviné. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ostrava - Karviná 2:1, po měsících výhra, Baroš ji ale trefil z ofsajdu

• 177
Baník už není poslední. Poprvé od úvodního ligového kola, které se hrálo ještě v červenci, totiž ostravští fotbalisté získali všechny tři body. V domácím prostředí otočili utkání 15. kola s Karvinou a radují se z vítězství 2:1. Rozhodující branka Milana Baroše však padla z ofsajdu.

Pro Baroše to byl šestý gól v sezoně, stejně jako na Bohemians však branka ostravského kapitána neměla platit, asistující Petr Breda totiž stál v ofsajdu. Navzdory tomu Baník přetrhl třináctizápasovou šňůru bez vítězství, to nad Karvinou je teprve jeho druhé v sezoně.

Domácí kouč Kučera musel před utkáním improvizovat, jelikož mu ze základní sestavy vypadli zranění Pazdera a de Azevedo. Právě Brazilcova neúčast vynesla do hry Poznara, který mohl ve 14. minutě otevřít skóre. Ale chybnou rozehrávku Šislera nepotrestal; Le Giang jeho sólo a pokus o obstřel vystihl.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Enormní snaha byla na straně Baníku evidentní, jen to ale na další šance nestačilo. Po špatném odkopu Šindeláře naopak vyvstala po půlhodině slibná situace před Karvinou, ale Lingrovi scházely na vzdálenější tyči ke Kalabiškově centru snad milimetry.

Karviná do druhé půle nastoupila na hrotu místo Ramireze s Wágnerem, a s ním přišel i větší vzruch do karvinské ofenzivy. Po úvodní platonické převaze Baníku spasil po Wágnerově hlavičce domácí ještě Šustrův reflex, ale v 60. minutě už střídající útočník hlavičkoval přesně a o tyč balon zapadl za brankovou čáru.

„Říkal jsem si, že nás to snad zase nakopne jako v těch minulých zápasech. Proč pokaždé začneme hrát, až když doma dostaneme gól, to kdybych věděl. Ale pak jsme dostali balon více na zem,“ řekl Baroš.

Chvílí se zdálo, že Baníku zvoní umíráček. Ale když si tribuny žádaly hlavu trenéra Kučery, přistál Bredův perfektní centr z pravé strany na malé vápno, kde ho Poznar s přehledem uklidil do sítě. „Strašně moc jsem za to rád. Čekal jsem dlouho na gól a není příjemné, když na vás lidi z tribun už křičí. Dal jsem si záležet, ať to trefím na bránu,“ řekl Poznar, který dal svůj první gól v nejvyšší soutěži od 20. srpna 2016.

Baník s narůstajícím časem víc riskoval, remíza mu byla málo. Zvratu se málem dočkal v 77. minutě, ale Mičolův povedený pokus z otočky na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Janečka nad. Větší míra rizika znamenala i víc manévrovacího prostoru pro Karvinou. Deset minut před koncem se po brejku dostal do zajímavého zakončení Letič, ale rána mu nesedla. „Tohle jsme měli dát a mohli jsme si odvézt domů tři body,“ řekl Wágner.

Baník byl nakonec za dřinu odměněn pět minut před koncem, když po obrovské skrumáži dotlačil balon do karvinské branky Baroš. Sudí však přehlédli postavení mimo hru a hostující Wágner si stěžoval na faul ze strany Bredy těsně před gólovým centrem.

„Zpracovával jsem si ho a on mě kopl do nohy. V televizi mi to pak potvrdili, jsem rád, že jsem se nehádal zbytečně,“ řekl Wágner.

Ostrava - Karviná 2:1

Branky: 64. T. Poznar, 85. M. Baroš - 60. T. Wágner. Rozhodčí: P. Ardeleánu - I. Nádvorník, Z. Dobrovolný. ŽK: 87. T. Poznar - 16. J. Šisler, 31. E. Ramírez, 34. O. Lingr. Diváci: 6 009 (40 % z kapacity 15 123)

Ostrava: M. Šustr - P. Breda, O. Azackij, M. Šindelář, J. Morgan (81. M. Sus) - T. Mičola, M. Hlinka, R. Hrubý, D. Granečný (75. O. Šašinka) - T. Poznar (87. M. Macej), M. Baroš

Karviná: P. Le Giang - J. Moravec, M. Janečka, J. Hošek, P. Eismann - O. Lingr (68. B. Letič), L. Budínský, F. Panák, J. Šisler, J. Kalabiška - E. Ramírez (46. T. Wágner)