Dzon Delarge z Liberce (v modrém druhý zleva) překonal gólmana Bohemians Zdeňka...

Dzon Delarge z Liberce (v modrém druhý zleva) překonal gólmana Bohemians Zdeňka Zlámala (ve žlutém). | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Bohemians 3:1, hosté po devíti kolech dál čekají na výhru

• 16
Ani na devátý pokus se fotbalisté Bohemians 1905 nedočkali prvního vítězství v letošním ročníku Synot ligy. V Liberci prohráli 3:1 a zůstávají na předposledním místě tabulky. Zato domácí se posunuli na třetí příčku za Spartu a Plzeň.

Domácí obránce Vladimír Coufal, který jediným gólem zařídil triumf v Evropské lize, v první půli nejprve připravil první branku pro Milana Kerbra a druhou vstřelil sám. Po změně stran navýšil skóre z penalty kapitán David Pavelka, za „Klokany“ už pouze snížil Patrik Schick.

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský udělal od čtvrtečního duelu tři změny v sestavě. Hrdinu z Marseille Koubka v brance nahradil Hladký, místo Šurala od začátku nastoupil Bartl a v útoku dostal před Rabušicem šanci Bakoš.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jenže už v první desetiminutovce museli odstoupit domácí Sýkora a Bartošák, kteří se zranili po soubojích s Mosquerou, respektive s Bartkem.

„Já jsem samozřejmě spokojený s výhrou, ale nemám takovou radost jako jindy. Jsem smutný, když se dívám na Bartošáka a Sýkoru, kteří jsou v kabině o berlích,“ říkal Trpišovský. „Do osmé minuty musíme střídat dva hráče, troufnu si říct, že po brutálních, úmyslných zákrocích. Ani to nemám chuť hodnotit. Prvních 15 minut to bylo spíš Kung-fu než fotbal.“

Po úvodu bez vyložených šancí ve 32. minutě udeřil Liberec. Coufal z pravé strany našel v šestnáctce střídajícího Kerbra a ten hlavou propálil brankáře Zlámala.

Už za sedm minut Slovan své vedení zdvojnásobil. Střelu Bakoše po rohovém kopu Zlámal vyrazil před sebe a dorážející Coufal snadno zakončil. Liberecký bek se při svém 52. ligovém startu dočkal první ligové trefy.

Na začátku druhého poločasu mohl zvýšit Shala, který postupoval sám na branku Bohemians, ale před vyběhnutým Zlámalem poslal míč vedle. Bohemians se ještě snažili se zápasem něco udělat a přidali na aktivitě. Po hodině hry musel poprvé vážněji zasahovat gólman Slovanu Hladký, jenž vyrazil ránu Jiráska.

Šance Bohemians na bodový zisk ještě víc klesly v 74. minutě, kdy Pavelka s jistotou proměnil pokutový kop po ruce Šírla. Čtyři minuty před koncem sice Schick hlavou z rohu snížil, ale Liberec už si výhru vzít nenechal. Bohemians v pátém soutěžním zápase za sebou prohráli.

„Musíme udělat něco s tím, abychom góly nedostávali. Bohužel jsme ve stádiu, kdy se nám to nedaří,“ litoval trenér Roman Pivarník. „Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v naší hře, hrát aktivně a vstřelit kontaktní gól na 2:1, abychom se dostali do zapasu. Bohužel přišla penalta a třetí branka Liberce. Gól na 3:1 už z naší strany přišel pozdě.“