Momentka z ligového utkání Hradec Králové - Dukla Praha.

Momentka z ligového utkání Hradec Králové - Dukla Praha. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradec - Dukla 0:3, domácí selhali po půli a fanoušci vyháněli kouče

• 4
Fotbalový Hradec Králové se potápí, ve 24. kole v jednom z existenčních zápasů podlehl pražské Dukle 0:3 a zůstává předposlední. Po vyrovnané první půli hru po přestávce ovládli hosté, dali tři góly během sedmnácti minut a fanoušci žádali odchod trenéra Plíška.

Utkání Hradec versus Dukla ve videoreportáži

Hradec ztrácí bod na nesestupovou příčku, ale Baník Ostrava má úterní dohrávku s Jihlavou k dobru.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Není v pořádku, že se fanoušci, i když si jich vážíme, otočí od mužstva. Ono je potřebovalo, aby ho podpořili, aby se nastartovalo. Takhle se snaha utlumila," řekl Plíšek, který ale nezastíral, že Hradec duel s pražským týmem nezvládl.

Pražané tak s Hradcem vyhráli i čtvrtý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži při skóre 10:0. Dukla naplno zabodovala ve třetím z posledních čtyř utkání a přeskočila Mladou Boleslav na šestém místě.

Svěřence kouče Kozla před týdnem navnadilo pět branek nastřílených Jablonci a také dnes v Hradci Králové kralovali. Dukla už v prvním poločase dvakrát zahrozila pokusy španělského forvarda Néstora, který ale nepřekonal domácího brankáře Koubka, nejlepšího hráče domácího týmu.

Po poločase hosté ještě přidali. Výsledkem byly gólové šance, jež byly předzvěstí velkého úderu. V té největší selhal útočník Hašek, který hlavou zblízka minul bránu. Dukla udeřila ve chvíli, kdy se zdálo, že Hradec alespoň zdánlivě vyrovnává hru. Domácí doplatili na to, že jejich kapitán Fukal při útočné akci ztratil míč, a Dukla z rychlého kontru v 65. minutě uspěla po trefě Borka.

Rozzlobení domácí fanoušci začali hlasitě žádat rezignaci kouče Plíška a hradecký tým na hřišti začal kupit další chyby. Dukla zbytek utkání ovládla a hodně jí pomohl i příchod střídajícího Přeučila. Nejprve jeho ránu bez přípravy vyrazil Koubek a v 74. minutě se už prosadil přesnou střelou po kličce obránci.

Přeučil zazářil i při poslední gólové akci Dukly, kdy se blýskl výtečnou přihrávkou skórujícímu Pospěchovi, který zaznamenal už devátý gól v sezoně.

Navíc zpečetil druhou výhru Dukly na soupeřově hřišti v ročníku.

"Věděli jsme, v jaké je Hradec situaci, trochu jsme počítali s tím, že jsou ve stresu. V první půli jsme se snažili hrát svoji hru, ve druhém to vyústilo v důležitou vedoucí branku," pochvaloval si hostující trenér Luboš Kozel.