Unai Emery, trenér Villarrealu, během semifinále Evropské ligy proti Arsenalu.

Unai Emery, trenér Villarrealu, během semifinále Evropské ligy proti Arsenalu. | foto: Reuters

Proboha, jak to mohl odpískat. Kouč Villarrealu se zlobil kvůli penaltě pro Arsenal

• 8
Ještě v části minulé sezony vedl Arsenal, ve čtvrtek se španělský kouč Unai Emery proti svému bývalému klubu postavil s Villarrealem v semifinále Evropské ligy. A úvodní zápas vyhrál 2:1.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Je škoda, že jsme inkasovali z penalty, která vůbec nebyla,“ řekl Emery.

Villarreal ovládl poločas 2:0, Arsenal krátce po pauze musel do deseti, když druhou žlutou kartu dostal Ceballos.

Na kontroverzní moment došlo v 73. minutě. Portugalský sudí Artur Dias nařídil pokutový kop a Nicolas Pépé snížil. Chvíli poté byl vyloučen i domácí Capoue.

Před pokutovým kopem se zdálo, že Bukayo Saka v šestnáctce sám přepadl přes Triguerosovu nohu. „Když jsem si to pustil, tak jsem si řekl: Proboha, jak mohl tohle odpískat?,“ řekl Emery na tiskové konferenci.

„Když není na zápase VAR, tak můžete udělat chybu, ale s videem nejde chybovat dvakrát,“ řekl Emery. „Splnili jsme plán, vyhráli, ale je nefér, že nemáme lepší výsledek.“

Arsenalu stačí příští týden v odvetě vyhrát 1:0 a je ve finále. „Je jasné, že v Londýně potřebujeme dát gól,“ zdůraznil Emery.

Zpravodajství

Villarreal v letošním ročníku Evropské ligy ještě neprohrál, ve vyřazovací části i v sedmém duelu zvítězil, což je unikátní bilance.

Ve španělské lize je pět kol před koncem sedmý, na pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů už nedosáhne. Proto všechno směřuje k triumfu v Evropské lize, což je vstupenka právě do Champions League.

A kouč Emery je na to specialista. Soutěž už vyhrál třikrát se Sevillou.

Pro Arsenal je úspěch v Evropské lize ještě důležitější. V Premier League figuruje daleko za pohárovými příčkami a nezdá se, že by na ně ve zbytku sezony poskočil.

„Pokud v domácí odvetě uděláme všechno správně, můžeme Villarreal porazit,“ řekl Mikel Arteta, trenér Arsenalu, přemožitele Slavie z předchozího kola.

Z porážky a hlavně z první půle byl zklamaný. „Měli jsme určité problémy. To, že jsme inkasovali už v deváté minutě, nás zaskočilo. Ztratili jsme organizaci a nebyli nebezpeční ani v útoku,“ upozornil Arteta.

„Ve druhém poločase jsme se vrátili do zápasu. Myslím, že i v deseti jsme byli lepším týmem. Aubameyang na konci mohl vyrovnat, ale i tak jsme ve hře.“