Karel Jarolím

Karel Jarolím - Slávistický kouč Karel Jarolím | foto: Michal Sváček, MF DNES

Těžko hráčům něco vytknout, až na to, že nedali gól, říká kouč Jarolím

• 45
Máme čtrnáct dní na to, abychom se na odvetu dobře připravili a postoupili. To řekl trenér slávistických fotbalistů Karel Jarolím bezprostředně po úvodním duelu 1. kola Poháru UEFA, v němž jeho svěřenci v pražském Edenu remizovali 0:0 s rumunským týmem FC Vaslui.

"Měli jsme domácí zápas vyhrát, protože šancí jsme na to měli dost. Fakt je, že naše pozice se teď o něco zhoršila, ale pořád je to v tomhle souboji jen poločas," pokračoval Jarolím.

Takže jediné, s čím můžete být spojen, je Vaniakovo čisté konto.
To je pravda. Bezbranková remíza je pro nás ze všech nerozhodných výsledků nejpřijatelnější. Právě kvůli tomu, že jsme doma neinkasovali. Ale je fakt, že jeden nebo dva góly jsme dát mohli a měli.

Nebyla to v koncovce tak trochu střelecká beznaděj?
Takhle bych to nenazýval. Podle mého názoru vypadá beznaděj trochu jinak. Já to vidím tak, že při našich šancích soupeře podržel slovenský brankář Kuciak a v dalších jsme měli i trochu smůly.

Je možné, že vaši hráči byli v koncovce nervózní?
To byste se museli zeptat jich. Možná to v těch situacích před rumunskou brankou trochu víc klidu chtělo, ale zase musím připomenout výborný Kuciakův výkon. Opravdu těžko můžu našim hráčům něco vytknout. Až na to, že ani jednu šanci neproměnili.

V nové sezoně za sebou máte tři pohárové zápasy a v nich ani jeden vstřelený gól. Co na to řeknete?
Těžká odpověď, protože v lize se nám střelecky daří. Musíme prostě dál pracovat a v té koncovce se prosadit v odvetě.

Čekal jste, že tým Vasluie bude tak zdatným protivníkem? Nemysleli jste si, že výhra s neznámým mužstvem přijde sama?
To v žádném případě. V přípravě na tenhle zápas jsme rozhodně nic nepodcenili. Máme respekt před každým soupeřem a moc dobře jsme věděli, že Vaslui je mužstvo silné.

Proč jste pět minut před koncem normální hrací doby střídal útočníka Necida?
Měl toho už opravdu dost, odvedl v zápase maximum, vepředu se bil o každý míč. Tak jsem si říkal, že čerstvý Latka by na hrotu něco udělat mohl.

A příchod Šmicra na pouhé dvě minuty?
No, vzhledem k tomu, že se čtyři minuty nastavovaly, tak to jen na dvě minuty nebylo. A platí o něm něco podobného jako o Latkovi. Byla pořád ještě šance, že zkušený a čerstvý Šmicer něco chytrého vymyslí, že se mu povede nějaká nečekaná finální přihrávka, zkrátka, že i ta chvilka stojí za to, aby se na hřišti objevil.

Jak vidíte šance svého mužstva v odvetě?
Uvidíme, v jakých podmínkách a v jakém prostředí budeme hrát. Pokud všechno proběhne ve sportovním duchu, řekl bych, že naše šance na postup jsou docela reálné.