Slávisty mrzely zahozené šance

• 14
Sofie - Ani v jednom utkání s Levski Sofie fotbalisté Slavie neprohráli, přesto se s pohárovou Evropou loučí. "Konečně jsme hráli fotbal, byli lepší než soupeř, ale chybělo nám štěstí," řekl obránce Martin Müller po remíze 0:0 v sofijské odvetě 2. kola Poháru UEFA.

Bulharský tým  poslal do jarních bojů větší počet branek vstřelených na hřišti soupeře, v Praze se hrálo 2:2.

"Stačil nám jeden gól, byli jsme blízko," posteskl si Müller, který měl jednu ze dvou šancí slávistů. Ve druhé půli tvrdě střílel z přímého kopu, domácí gólman Ivankov ránu vyrazil zázračně.

"Asi moc neviděl, navíc míč zaplaval. Škoda, trefil jsem ho do nohy," řekl Müller. Šance však neskončila, z dorážky mohl dát gól Radek Bejbl. "Moje chyba, nebyl to tak těžký míč," komentoval svoji hlavičku nad branku Bejbl.

Ještě větší šanci promarnil záložník David Kalivoda, který v první půli byl sám před gólmanem.

"Dostal jsem perfektní míč od Pavla Kuky, ale byl jsem zády k brance. Pravou nohou jsem si ho zpracoval, ale gólman tam vlítnul a já už ho nedokázal přehodit," líčil Kalivoda. "Mrzí mě to hodně, protože to mohlo rozhodnout o našem postupu."

Poprvé za áčko Slavie nastoupil teprve šestnáctiletý Michal Švec. "Zahrál velmi dobře," pochválil ho zkušený Bejbl, jeho parťák ve středu zálohy.

"Byl jsem nervózní, ale po pár minutách jsem se uklidnil," řekl reprezentant
do 17 let.

V úvodu se mu domácí fanoušci smáli, když mu protihráč Vagner při jedné z akcí prohodil míč mezi nohama. "Trochu mě to rozhodilo, ale zase jsem se srovnal," ujistil Švec, jehož představení skončilo po 77 minutách, kdy ho střídal Martin Zachariáš, další debutant v prvním týmu Slavie. "Už mi docházely síly," dodal Švec.

Slávista Karel Kratochvíl (vpravo) bojuje o míč s Omonighemo Temilem.

Obránce Slavie Martin Müller padá po souboji s Georgim Ivanovem.

Omonigho Temile z Levski Sofia (vpravo) bojuje o míč s teprve šestnáctiletým debutantem v dresu Slavie Michalem Švecem.