Daniel Zítka, český brankář ve službách Anderlechtu, dostal dva góly.

Daniel Zítka, český brankář ve službách Anderlechtu, dostal dva góly. | foto: Reuters

Pospěch gólem pomohl Artmedii, Anderlecht a Rapid Vídeň selhaly

• 7
Slovenský šampion Artmedia Petržalka se výrazně přiblížil postupu do třetího předkola Ligy mistrů. Na hřišti finského Tampere United zvítězil 1:3. Gólem k tomu přispěl i útočník Zbyněk Pospěch, když přeloboval brankáře. Anderlechtu domácí zápas vůbec nevyšel a doma překvapivě prohrál s běloruským mistrem BATE Borisov 1:2.

Překvapivý výsledek se zrodil i na Kypru, kde rakouský mistr Rapid Vídeň prohrál s Anorthosisem Famagusta jasně 0:3. Dvěma góly k tomu přispěl polský útočník Sosin.

Pospěch přitom do utkání málem nenastoupil, protože si z ligového zápasu se Žilinou odnesl naraženou čelist a lehký otřes mozku. Nakonec se ale dal do pořádku a odehrál téměř celý zápas.

Naopak jeho český spoluhráč Radek Dosoudil kvůli viróze chyběl ve stoperské dvojici Artmedie. Vedle Pospěcha tak z českých fotbalistů zasáhl do hry jen Aleš Urbánek, který odehrál celé utkání na levé straně obrany.

Fotbalistům Anderlechtu Brusel úvodní zápas 2. předkola Ligy mistrů vůbec nevyšel a doma překvapivě prohráli s běloruským mistrem BATE Borisov 1:2. Anderlecht tak bude muset v odvetě na hřišti soupeře vstřelit minimálně dvě branky.

Belgický celek se sice ujal vedení díky Gilletovi, ale už za minutu fauloval v pokutovém území Wasilewski, za což dostal červenou kartu. Z nařízené penalty pak Krivec překonal českého brankáře Daniela Zítku a zahájil obrat, který tři minuty před koncem zakončil Něchajčik. To již hrál i Borisov o deseti.

V dresu Anderlechtu hrál vedle Zítky také záložník Jan Polák. Třetí z českých reprezentantů v Bruselu, útočník Stanislav Vlček, sledoval zápas z lavičky.

Mbark Boussoufa (Anderlecht)

Velmi blízko postupu do 3. předkola je dánský Aalborg, který dnes doma vyhrál nad bosenskou Modričou 5:0. Základ jasné výhry domácí položili na konci první půle, kdy udeřili dvakrát během tří minut. Po změně stran vedení ještě navýšili.

Prohru 1:2 si z hřiště Beitaru Jeruzalém odváží Wisla Krakov, v jejímž dresu odehrál 75 minut český záložník Tomáš Jirsák. Polský celek se sice ujal vedení, když reprezentační útočník Pawel Brožek hlavou přehodil brankáře, po změně stran však Baruchian dvěma góly výsledek otočil.

Dejan Nemec (Domžale)

Český fotbalista Bronislav Červenka s ázerbájdžánským týmem Inter Baku bojuje v kvalifikaci Ligy mistrů. V úvodním utkání druhého předkola remizoval s Partizanem Bělehrad 1:1.

Srbský fotbalový mistr se ujal vedení už v 5. minutě, ázerbájdžánským šampionům se podařilo  pro odvetu vyrovnat osm minut před koncem.

Partizan se pokouší proniknout do hlavní soutěže Ligy mistrů po pěti letech. Inter se účastní milionářské soutěže poprvé.

K postupu do třetího předkola má nakročeno kyjevské Dynamo, jež si odvezlo vítězství 2:1 ze hřiště irského celku Drogheda United.