JE TAM! Falcao z Porta (9) skóruje do sítě Villarrealu

JE TAM! Falcao z Porta (9) skóruje do sítě Villarrealu | foto: Lalo VillarAP

Porto v semifinále Evropské ligy zničilo Villarreal, vyhrála i Benfica

• 56
V Evropské lize se rýsuje portugalské finále. V úvodních semifinálových zápasech Porto rozstřílelo Villarreal 5:1 a Benfica Lisabon zvítězila nad Bragou 2:1.

Ze všech aktérů čtvrtečních zápasů na sebe největší pozornost upoutal kolumbijský útočník Falcao z Porta, který nejenže v duelu se španělským Villarrealem zaznamenal ve druhém poločase hattrick, ale v závěru utkání přidal ještě čtvrtou branku.

Odvety se hrají ve čtvrtek 5. května.

FC PORTO - CF VILLARREAL 5:1 (0:1)

Porto začalo už v první minutě nebezpečnou akcí, ale s postupem času se
muselo stále více soustředit na defenzivní práci. Ve středu hřiště sice
měli domácí míč více na svých kopačkách, ale často se dostávali do úzkých.

Těsně před přestávkou nikdo z domácích hráčů nedokázal zabránit Nilmarovi v centru na přední tyč, kde se na hranici ofsajdu dostal ke gólové hlavičce Cani.

Španělská radost ale netrvala dlouho, druhý poločas všechno otočil.

HRDINA! Kolumbijský útočník Falcao z Porta, autor čtyř gólů do sítě Villarrealu

ZOUFALSTVÍ. Trenér Villarrealu Garrido si zoufá, Porto jeho týmu uštědřilo pětibrankový debakl

Krátce po změně stran nastartoval faulovaný Falcao proměněnou penaltou
velký obrat, který sám režíroval třetím hattrickem v sezoně.

Nejprve Guarín otočil výsledek na 2:1 a pak Falcao dalšími třemi zásahy poslal Villarreal do kolen. Letos již nastřádal v soutěži patnáct gólů, čímž vyrovnal rekord
soutěže Jürgena Klinsmanna.

Branky: 49. Falcao z penalty, 61. Guarín, 67., 75. a 90. Falcao - 45. Cani. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 45 000.
Porto: Helton - Sapunaru, Rolando, Otamendi, Alváro Pereira - Guarín (79. Souza), Fernando, Joao Moutinho - Cristian Rodriguez (72. Varela), Falcao, Hulk (84. James Rodriguez).
Villarreal: Diego Lopéz - Mario, Marchena, Musacchio, Catala - Cani (71. Matilla), Bruno, Borja Valero (67. Mubarak), Santi Cazorla, - Rossi, Nilmar (72. Marco Ruben).

BENFICA LISABON - SPORTING BRAGA 2:1 (0:0)

V utkání druhého a třetího týmu portugalské ligy byla domácí Benfica od
začátku aktivnějším celkem, ale Braga dlouho potvrzovala, proč v
předchozích pěti zápasech Evropské ligy dostala jediný gól.