Momentka ze zápasu předkola Evropské ligy mezi Antverpami (červená) a Plzní. Domácího fotbalistu brání Lukáš Hejda (vlevo) s Radimem Řezníkem. | foto: AP

Plzeňské góly nepřicházejí. Doma jsme ale lepší, věří Řezník

  • 3
Byl u všeho důležitého. Nejprve si Radim Řezník málem vsítil vlastní branku, jediná gólová střela utkání poté proletěla kolem něj. „Není to příjemný výsledek. Myslím ale, že se s nimi hrát dalo, takže neztrácíme naději,“ prohlásil plzeňský obránce po prohře 0:1 v úvodním duelu 3. předkola fotbalové Evropské ligy na půdě Antverp.

Antverpy - Plzeň 1:0

Potřetí v řadě Viktoria na venkovním hřišti neskórovala a do odvety půjde v horší pozici než její belgický soupeř, jenž se dobře vypořádal s bruselským azylem.

„Myslím, že jsme se přesvědčili, že jsou výborní do ofenzivy. Mají tam skvělé hráče, sbírají druhé balony,“ popisoval protivníka Řezník.

Sám svedl na pravé straně spoustu soubojů s hbitým Rodriguesem, který nakonec i rozhodl.

Plzeň měla po celý zápas obrovské problémy s vypracováváním si gólových příležitostí, kterých bylo pomálu. Snad až na pokus Hrošovského v závěru duelu se Západočeši do výhodných palebných pozic neprobili.

„Antverpy hrály poctivě, vracely se a my se tam těžko dostávali. Bohužel to nešlo,“ mrzelo třicetiletého krajního beka.

Fotogalerie

Viktoria nenašla žádnou zbraň, kterou by čtvrtý celek uplynulého ročníku belgické ligy zaskočila. „Na každou větší šanci se strašně nadřeme. Musíme makat dál,“ dodal.

Český vicemistr se tak bude upínat k odvetě, která jej v Doosan Areně čeká ve čtvrtek. Pokud neuspěje, s poháry se pro tuto sezonu rozloučí. O hodně dřív, než se čekalo.

„Uvidíme, s čím přijedou. Jestli zalezou, budou čekat na naše ztráty a chodit do rychlých brejků, nebo jestli zkusí hrát aktivně. My jsme doma lepší, i teď už jsme se ve druhé půli zlepšili. Z toho musíme vycházet,“ pronesl Řezník.

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.