Sparťanský záložník Ondřej Zahustel se snaží obejít obránce Korhuta z Beer Ševy...

Sparťanský záložník Ondřej Zahustel se snaží obejít obránce Korhuta z Beer Ševy v utkání Evropské ligy. | foto: Reuters

Teď se nám do Plzně pojede lépe, radoval se navrátilec Zahustel

• 31
První člen sparťanského lazaretu hlásí návrat do sestavy. Úspěšný návrat. Pravý obránce či záložník Ondřej Zahustel po víc než měsíční pauze naskočil rovnou do zápasu Evropské ligy na hřišti Hapoelu Beer Ševa a pomohl k vítězství 1:0.

„Až v den zápasu jsem se dozvěděl, že budu hrát. Hrozně moc jsem se těšil,“ vyprávěl po zápase novinářům. „Naskočil jsem po měsíci a půl, ale cítil jsem se fyzicky dobře. Odehrál jsem celý zápas, kotník vydržel, takže jsem moc rád, že jsem zpátky.“

A vyhráli jste, i když jste k tomu potřebovali štěstí. Souhlasíte?
Odmakali jsme to, bylo to vydřené. Jedinou šanci, kterou jsme měli, jsme využili. Vezeme si tři body, jsme šťastní.

Ale první poločas jste hráli hodně zezadu. Byla to taktika?
Jo, určitě. Měli jsme hrát z bloku a snažit se hrozit z brejků. To se nám v první půli nedařilo, měli jsme vpředu líp podržet balon. Měli jsme štěstí, že jsme udrželi poločasové skóre 0:0.

Co se dělo o pauze v kabině?
Říkali jsme si, že musí být víc náběhů do obrany, že musíme víc podržet míč. Být trpěliví. A že když budeme makat, nějaká šance přijde. Ona přišla a my jsme je potrestali.

Musel trenér zvýšit hlas?
Ne, to nebylo třeba. Řekli jsme si to úplně v klidu odpočinuli jsme si, chtěli jsme hlavně jít koncentrovaně do druhého poločasu, což se nám vydařilo.

Co jste říkal fanouškům Hapoelu, kteří vytvořili hodně bouřlivou atmosféru?
Atmosféra byla fakt výborná. Musím před jejich fanoušky smeknout, protože po zápase zatleskali svému týmu i nám. Tak by to mělo být po každém utkání.

Pomůže tohle vítězství i psychicky před utkáním s Plzní?
Určitě. Sice máme před sebou cestování, ale určitě se nám pojede do Plzně líp. Věřím, že se na to dobře nachystáme a že to zvládneme.