Jablonečtí fotbalisté slaví postup přes FC Kodaň.

Jablonečtí fotbalisté slaví postup přes FC Kodaň. | foto: AP

Kodaň - Jablonec 2:3, drama končí překvapivým postupem českého týmu

• 212
Nervy do poslední chvíle se šťastným koncem. Jablonečtí fotbalisté postoupili do závěrečného čtvrtého předkola Evropské ligy, když v odvetě vyhráli 3:2 v Kodani. Domácí favorit hrál půl hodiny v deseti.

Po „černé středě“, kdy z Ligy mistrů vypadly Plzeň i Sparta, zažil český fotbal mnohem příjemnější večer. V Evropské lize jdou dál Liberec i Jablonec.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Česko bude mít v závěrečném předkole Evropské ligy čtyři zástupce. Při pátečním losu budou Plzeň, Sparta a nejspíš i Liberec nasazené, Jablonec dostane papírově těžšího soupeře.

Právě Jablonec se postaral o největší překvapení. Po porážce 0:1 v prvním zápase byl proti FC Kodaň v těžké pozici, ale odvetu v Dánsku zvládl bravurně.

„Závěr byl hodně dramatický, hektický. Když rozhodčí ukázal pět minut nastavení, tak mě jímala hrůza, byť soupeř hrál o deseti,“ řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Severočeské mužstvo smazalo manko po čtvrthodině hry, kdy zužitkovalo hned první šanci v zápase. Po centru z levé strany a několika odrazech nechytatelně hlavičkoval útočník Wágner.

Jablonec i nadále předváděl výborný fotbal. Což se vůbec nelíbilo domácím fanouškům, kteří na své hráče zlostně pískali. Tohle měl být přece velký dánský večer!

Zkraje druhého poločasu přiblížil postup záložník Greguš. Nádherně se trefil z přímého volného kopu po faulu na Pospíšila.

Když půl hodiny před koncem utkání dostal dostal Verbič za ostré protesty červenou kartu, zdálo se rozhodnuto. Jenomže v 72. minutě zdramatizoval závěr duelu Jörgensen. Kodani chyběl k postupu jediný gól...

Hra se přelévala ze strany na stranu, náznaky šancí měly oba týmy. Ani když Pospíšil předvedl v 83. minutě úžasnou střelu zpoza pokutového území a zvýšil opět na rozdíl dvou gólů, tak se Kodaň nevzdala.

Dvě minuty před koncem si totiž naskočil na centr Santander - 2:3. Výsledek byl stále otevřený. Stačilo, aby Kodaň vstřelila jediný gól a Jablonec by v Evropské lize skončil.

„Na domácím hřišti jsme je obrali o postup, to si asi nemysleli. Možná nás trošku podcenili, těžko říct, ale to nemění nic na tom, že jsme tady dali tři góly a jdeme dál. To je úplně pohádka,“ poznamenal Šilhavý.

Bronzový tým posledního ročníku české ligy však vedení v nervózním závěru udržel, připsal si cenné vítězství a hlavně se může těšit na čtvrté předkolo Evropské ligy.