Cristiano Ronaldo se raduje, Real Madrid poráží v úvodním osmifinále Ligy...

Cristiano Ronaldo se raduje, Real Madrid poráží v úvodním osmifinále Ligy mistrů St. Germain. | foto: AP

Zdrcující závěr Realu proti St. Germain, Liverpool dal v Portu pět gólů

• 124
Real Madrid v úvodním osmifinále fotbalové Ligy mistrů doma inkasoval, ale díky dvěma gólům Cristiana Ronalda, trefě Marcela a strhujícímu závěru skóre proti Paris St. Germain otočil a vyhrál 3:1. V druhém středečním souboji Liverpool deklasoval domácí Porto 5:0.

Po úvodních čtyřech osmifinálových zápasech je takřka jisté, že Anglie bude mít ve čtvrtfinále dva týmy. Po úterním vítězství Manchesteru City v Basileji 4:0 dal Liverpool v Portu ještě o gól víc, hattrickem se blýskl Sané. Odvety obou těchto soubojů jsou už jen formalitou.

Los a program Ligy mistrů

Naopak další rozehraná utkání slibují drama. Juventus hrál v úterý s Tottenhamem  2:2. Vítěz posledních dvou ročníků Real Madrid sice vyhrál 3:1, ale přesvědčivý výkon nepodal. Naopak, doma inkasoval a většinu druhého poločase se bránil. Jenže hosté z Paris St.Germain své nadějné možnosti zahazovali a v závěru na to krutě doplatili.

Ronaldo svým druhým gólem v utkání skóre v 83. minutě otočil a vzápětí Marcelo výsledek uzavřel. Paris St. Germain tak k postupu potřebuje vyhrát 2:0 či o tři góly. Vzpomínáte? Loni doma porazil Barcelonu 4:0, byť nakonec byl vyřazen.

Na Santiago Bernabeu dobře začal a vlastně i pokračoval. Po přestávce měl tři velké příležitosti, ale v tempu nevydržel.

Hrdinou tak je Ronaldo, i když  zpočátku to na jeho večer nevypadalo.

V první půli měl jednu nadějnou příležitost, jednu velkou, jednu vyloženou. Neproměnil však žádnou. V samém závěru poločasu však dostal možnost na reparát a trefil se z pokutového kopu.

Byl to jeho desátý gól v letošním ročníku Ligy mistrů, skóroval v každém ze sedmi zápasů.

Penaltu zavinil nezkušený argentinský záložník Giovani Lo Celso, když v rohu vápna stáhl unikajícího Kroose. Ronaldo v tu chvíli vyrovnal náskok Paris St. Germain.

Ve 33. minutě se trefil záložník Adrien Rabiot, když se do gólové akce zapojili všichni tři hvězdní útočníci hostů. Mbappé míč podržel, uvolnil se a odcentroval. Cavani zmátl stopery, když míč pustil za sebe na Neymara, který za pomoci bránícího Nacha přenechal nabíhajícímu Rabiotovi.

Po pauze byli lepší hosté. Neymar, Mpabbé, Rabiot i stoper Kimpembe mohli Paříži vedení vrátit, ale nepovedlo se jim to. A tak v závěru udeřil Real z křídelních akcí, do kterých se zapojil střídající Asensio. Na 2:1 dával Ronaldo kolenem, když k němu míč vyrazil po přízemním centru hostující brankář. Za Real Madrid dal v Lize mistrů už 101 gólů, což je unikátní záležitost.

Výsledek uzavřel Marcelo po prudké přihrávce Asensia.

Liverpool byl v Portu lepším týmem, komfortní dvoubrankový náskok získal během pár minut. První šanci sice Firmino neproměnil, ale jeho parťáci z útoku Mané a Salah už brankáře Sá překonali.  A po pauze dalšími třemi zásahy protivníka totálně zneškodnil.

„Upřímně, jednoduchý zápas to nebyl, jak se podle výsledků může zdát. Hráli jsme dobrý fotbal od první do poslední minuty,“ řekl v rozhovoru pro televizi BT Sport senegalský útočník Sadio Mané, autor hattricku. „Který gól byl nejhezčí? Ten třetí, krásná rána.“

„Dokonalý výkon? Ano, dá se to tak říct,“ poznamenal liverpoolský trenér Jürgen Klopp. „Předvedli jsme velmi profesionální vyspělý výkon, byli jsme agresivní, dobře bránili, měli výborné protiútoky, drželi míč.“

Zbývající čtyři osmifinále jsou na programu příští týden, do vyřazovacích bojů vstoupí také Bayern, Barcelona, Chelsea či Manchester United.

Real Madrid CF - Paris Saint-Germain FC 3:1 (1:1)

Branky: 45. Ronaldo, 83. Ronaldo, 86. Marcelo - 33. Rabiot. Rozhodčí: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (vš. ITA). ŽK:33. Isco, 78. Nacho Fernández - 15. Neymar, 25. Lo Celso, 64. Rabiot, 90. Meunier.

Real Madrid CF Navas – Nacho Fernández, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Kroos, Casemiro (79. L. Vázquez) – Isco (79. Asensio), Benzema (68. Bale), Ronaldo.

Paris Saint-Germain FC Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti, Lo Celso (84. Draxler), Rabiot – Mbappé, Cavani (66. Meunier), Neymar.

FC Porto - Liverpool FC 0:5 (0:2)

Branky: 25. Mané, 29. M. Salah, 53. Mané, 70. Firmino, 86. Mané. Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Melli (vš. Itálie). Diváci: 47 718.

FC Porto J. Sá – R. Pereira, D. Reyes, Marcano, Telles – S. Oliveira, H Herrera (C) – Marega, Otávio (46. J. M. Corona), Brahimi (62. Waris) – Tiquinho Soares (74. Paciência).

Liverpool FC Karius – Alexander-Arnold (79. Joe. Gomez), Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson (C) (75. Matip), Wijnaldum – M. Salah, Firmino (80. Ings), Mané.